Vācijas parlamenta apakšnams apstiprinājis likumprojektu par marihuānas legalizāciju. Par likumu balsoja 407 Bundestāga deputāti, 226 balsoja pret, bet četri atturējās.

Balsojums parlamenta augšpalātā Bundesrātā paredzēts 22. martā. Likums paredz, ka no 1. aprīļa pieaugušajiem būs tiesības mājās glabāt 50 gramus marihuānas personīgai lietošanai, bet ārpus mājām pie viņiem varēs atrasties 25 grami "zālītes". Viņiem būs arī tiesības mājās audzēt līdz trijiem kaņepju stādiem. Savukārt no 1. jūlija tā dēvētajiem marihuānas klubiem būs tiesības kolektīvi audzēt kaņepes nekomerciāliem nolūkiem. "Tas ir svarīgs uzlabojums mūsu narkotiku politikai," norādīja veselības ministrs Karls Lauterbahs, kurš pārstāv sociāldemokrātus. 

"Ar šo likumu mēs panāksim vērā ņemamu melnā tirgus samazināšanu, uzlabosim bērnu un jauniešu aizsardzību un [apgādāsim] ar drošāku produktu gados vecākos patērētājus."

Liberālās Brīvo demokrātu partijas pārstāve Kristīne Litke paziņoja, ka tas esot "vēsturisks pagrieziena punkts" uz politiku, kas atbilst sabiedriskajai realitātei. Viņa piebilda, ka, audzējot kaņepes mājās, marihuānas patērētāji zinās, no kurienes tā nākusi. Tomēr valdības ieceri kritizē gan daļa politiķu, gan mediķu organizācijas, gan tiesībsargāšanas iestādes. "Bērnu un jauniešu aizsardzība jūsu likumā nav nekas vairāk kā liekulīgas pļāpas," atzina Bundestāga deputāte Simone Borharta, kas pārstāv opozīcijā esošos kristīgos demokrātus (CDU). Viņa norādīja, ka par likuma bīstamību brīdina ārsti, policisti, psihoterapeiti un visu federālo zemju iekšlietu ministri, kā arī uzsvēra, ka kaņepju audzēšanu mājās nav iespējams kontrolēt. Marihuānas legalizāciju pilnībā vai daļēji atbalsta tikai 42% pilsoņu, kamēr 47% vāciešu pret to pilnībā vai daļēji iebilst, liecina piektdien publicētie aptaujas rezultāti.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.