Valodnieki neatbalsta ierosinājumu ļaut īpašvārdu "Krievija" rakstīt ar mazo burtu.

Reklāma

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija šogad februārī izskatīja jautājumu par iespēju atkāpes no lielo sākumburtu lietojuma dažu īpašvārdu rakstībā.

Eksperti vienprātīgi secināja, ka personas ierosinājums pieļaut atkāpes no lielo sākumburtu lietojuma dažu īpašvārdu - valsts nosaukuma Krievijas Federācija un tās vadītāju vārdu - rakstībā nav atbalstāms.

Eksperti skaidro, ka šāds rakstības veids ir pieļaujams neformālā individuālā sarakstē, tomēr oficiālā saziņā un dokumentos nav akceptējams.

Tikmēr Krievijas nosaukuma rakstību ar mazo sākumburtu piekopj, piemēram, Nacionālie bruņotie spēki. To komandiera preses virsniece Sandra Brāle pastāstīja, ka Krievijas rakstība ar mazo burtu, piemēram, preses relīzēs, nav drukas kļūda, bet gan apzināta rīcība, solidarizējoties ar Ukrainas kolēģiem. Brāle norādīja, ka šāda prakse tiks turpināta arī tālāk.

Aptauja

Kāds ir jūsu biežākais LASI.LV apmeklējuma laiks?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.