Sestdien, 16. martā, vairāki simti cilvēku Rīgā devās Otrajā pasaules karā kritušo latviešu leģionāru piemiņas gājienā un nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa.

Drošību uzraugot prāviem policijas spēkiem, tostarp Speciālo uzdevumu bataljonu policistiem, un, virs Vecrīgas lidinoties robežsardzes helikopteram, vairāki simti cilvēku devās gājienā no Rīgas svētā Jāņa baznīcas līdz Brīvības piemineklim, šādi neoficiāli atzīmējot leģionāru piemiņas dienu.

Kā liecina LETA arhīvs, pēdējos gados piemiņas gājiena uzraudzīšanā helikopters nav izmantots.

Pasākumā aizturēta prokremliskā aktīviste Jeļena Kreile, kura ievietota policijas mašīnā speciāli aizturētajiem paredzētajā nodalījumā un aizvesta prom.

Gājiena dalībnieki nesa Latvijas, Igaunijas un Ukrainas karogus, kā arī daļa no gājiena priekšā gājējiem dziedāja leģionāru piemiņas dziesmas.

Tāpat gājiena priekšgalā ar ziediem rokās devās teju visa Nacionālas apvienības vadošo politiķu elite.

Šogad gājiena dalībnieku skaits bija mazāks nekā citus gadus.

Daļa no iedzīvotājiem nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa un pārējie gaidīja rindā uz ziedu nolikšanu.

Vairāki simti cilvēku Rīgā dodas leģionāru piemiņas gājienā.

Leģionāru piemiņas pasākums notika arī Lestenē, pulcējot aptuveni 400 cilvēku.

Leģionāru piemiņas diena 16. martā ir neoficiāla piemiņas diena, kad latviešu leģiona veterāni un citi cilvēki piemin valsts iedzīvotājus, kuri cīnījās Vācijas bruņotajos spēkos latviešu leģiona sastāvā. Daļa cilvēku uzskata, ka šie cilvēki cerējuši cīnīties par neatkarīgu Latviju, citi - ka viņi bijuši fašistu līdzskrējēji, bet vēl citi - ka kara laika apstākļu upuri, kuri pret savu gribu nonākuši frontē.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.