Lai gan atsevišķi darbi vēl turpinās, atjaunotais Uzvaras parks Rīgā jau ir atvērts apmeklētājiem – rīdzinieki un pilsētas viesi padarīto jau varēja novērtēt sestdien, Lāčplēša dienā.

Apmeklētāji varēja izstaigāt parku un pievakarē izbaudīt īpašu svētku koncertu. Par to, cik vērienīgs darbs ir ieguldīts, ikviens parka apmeklētājs varēja pārliecināties, novērtējot gan kalniņus, gan no jauna izveidoto ūdenstilpi, kas atgādina upi, gan terasi, gan jaunos parka stādījumus un aktīvās atpūtas zonu. Piektdien parkā ar žurnālistiem tikās gan Rīgas domnieki, gan parka būvnieki.

Parka pirmajā kārtā izveidota ainaviskā daļa deviņu hektāru platībā.

Pasākumā tika skaidrots, ka pašlaik ūdens līmenis ūdenstilpē ir pazemināts, lai veiktu nepieciešamos darbus pie tiltiņiem. Vēlāk ūdens līmenis tiks paaugstināts, bet pēc pāris gadiem, īstenojot nākamos darbus, ūdenstilpi plānots savienot ar Mārupīti. Būvnieki aicina apmeklētājus saudzīgi izturēties gan pret svaigi iesēto zālienu, gan ļoti daudzajiem jaunajiem stādījumiem, kas uzplauks un sazaļos nākamajā pavasarī, ļaujot pilnībā izbaudīt atpūtu parkā. Parkā iestādīti arī 20 000 sīpolpuķu, kas uzziedēs nākamajā pavasarī. Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks pateicās būvniekiem, kuri tik ātrā tempā, četru mēnešu laikā, ir paveikuši milzīgu darbu. 

Parkā ierīkota ūdenstilpe ar tiltiņiem, izbūvēts slēpošanas/skrituļošanas celiņš, kas nekrustojas ar gājēju celiņiem, jo krustojuma vietās izveidoti tilti un tuneļi.

"Mēs esam atguvuši Uzvaras parku Rīgai, Uzvaras parku Latvijai. Tas ieguvis jaunu veidolu, atguvis savu vēsturisko elpu un jēgu," preses konferencē teica Ratnieks. Pirms 100 gadiem tas ticis veidots par godu uzvarai pār Bermontu, un ir svarīgi parkam atgūt savu vēsturisko sūtību ne tikai izskatā, bet arī cilvēku prātos, teica politiķis. Uzvaras parks savu nosaukumu ieguva 1923. gadā par godu uzvarai pār Bermonta karaspēku, atbrīvojot Rīgu. Šogad tiks svinēta parka nosaukuma simtgade. 2022. gada augustā tika nojaukts parkā esošais okupācijas piemineklis. Pēc pieminekļa nojaukšanas sākās parka labiekārtošana. Būvniecības darbi sākās 2023. gada vasarā. Parka izveidi īsteno "Aidaco Group". Darbu sākotnējās izmaksas tika lēstas 7 695 900 eiro apmērā, bet neparedzētu darbu dēļ izmaksas pieaugušas līdz aptuveni 8,5 miljoniem eiro.

Bāriņu ielā pie Uzvaras parka notika Lāčplēša dienai veltīts pasākums "Rīgas sardzē. Uzvaras parka nosaukumam – 100", kurā ar īpaši šai dienai sagatavotu koncertprogrammu uzstājās arī folkmetāla grupa "Skyforger".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.