Rogovkā dzīvojušās septiņgadīgās Justīnes Reinikovas slepkavības lietā prokuratūra pieņēmusi lēmumus par viņas tēva un pamātes saukšanu pie kriminālatbildības, vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".

Tēvs un pamāte apsūdzēti par vardarbīgu un cietsirdīgu apiešanos ar mazgadīgo, kā arī par slepkavību atbildību pastiprinošos apstākļos, apzinoties, ka noslepkavotais ir bezpalīdzības stāvoklī.

Abi ar pieņemtajiem lēmumiem ir iepazīstināti, informē prokuratūrā. Abiem apsūdzētajiem joprojām piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Patlaban lietā turpinās izmeklēšana, un, lai nekaitētu tai, plašāki komentāri netiek sniegti.

Šogad 5. maijā tika saņemta informācija, ka Rēzeknes novada Nautrēnu pagasta Rogovkā bezvēsts pazudusi septiņgadīgā Justīne Reinikova. Pusotra mēneša laikā tika veikti dažādi meklēšanas pasākumi, iesaistot plašus spēkus.

Jau kopš pirmajām meitenes pazušanas dienām likumsargi strādāja ar vairākām versijām, tostarp, ka pret viņu, iespējams, veikts noziedzīgs nodarījums.

20. jūnija naktī policija aizdomās par iespējamu noziedzīgu nodarījumu pret meiteni aizturēja meitenes tēvu un pamāti. Savukārt meitenes ķermenis ar acīmredzamiem miesas bojājumiem atrasts aprakts pamestā mājas pagrabā, meža vidū vairākus desmitus kilometru no meitenes dzīvesvietas – vietā, kur savulaik dzīvojis Justīnes tēvs.

Izmeklēšanas laikā kopumā veikti vairāki desmiti dažādu procesuālo darbību, tostarp 11 ekspertīzes, 41 pratināšana, vairākas kratīšanas un izņemšanas, kā arī veiktas vairākas aptaujāšanas.

LTV vēstīja, ka pazudušās meitenes ģimene bijusi bāriņtiesas redzeslokā. Meitenes tēvs un pamāte ar četriem bērniem bijuši ienācēji, ģimene uz Rogovku pārcēlusies apmēram pirms pusgada. Tā kā meitenei bija veselības problēmas, viņa nemācījās vietējā skolā. Meitenes bioloģiskā māte dzīvo ārzemēs.

 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.