Šonedēļ Jaunā Rīgas teātra aktieri aicināja palīdzēt savai kolēģei – aktrisei Elvitai Ragovskai, kurai pēkšņas, smagas saslimšanas dēļ nācās amputēt daļu pēdas. Pirmā nepieciešamā summa jau saziedota, proti, nauda protēzei ir savākta, taču nākotnē nepieciešami arī līdzekļi rehabilitācijai.

"Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem, sākotnēji nepieciešamā summa ir saziedota! Kopējie atveseļošanās izdevumi nav precīzi paredzami un var mainīties, tādēļ Elvita ir ļoti pateicīga ikvienam ziedotājam," vēsta ieraksts portālā ziedot.lv.  

Daudzi Elvitu iepazinuši gan Jaunā Rīgas teātra daudzsēriju filmā "Aģentūra", arī Uģa Oltes šausmu filmā "Upurga". 

Elvita ir jauna, skaista un talantīga sieviete. Viņa dejojusi tautas dejas, vienmēr daudz lasījusi grāmatas un viņu interesējusi kultūra. Skolas laikā Elvita strādājusi par biļešu kontrolieri teātrī un tā radās ideja kļūt par aktrisi. Elvitai izdevās iestāties Latvijas Kultūras akadēmijā un šobrīd viņa ir Jaunā Rīgas teātra aktrise. Taču jau vairāk kā pusgadu viņa nespēj strādāt pēc pārciestas smagas saslimšanas.

Elvita Ragovska.

Pirms pusgada esot Vācijā, jauno sievieti piemeklēja augsta temperatūra, kā rezultātā attīstījās infekcija, kas skāra sirdi. Elvita kritiskā stāvoklī nonāca slimnīcā, kur vairākus mēnešus ārsti cīnījās par viņas dzīvību. Sirdsdarbības uzturēšanai viņai tika ievietota palīgierīce. Šobrīd Elvita ir atgriezusies Latvijā un pamazām atveseļojas. Tomēr sekas ir palikušas, 

komplikāciju dēļ viņai nācās amputēt daļu pēdas. Lai varētu staigāt, Elvitai ir valsts apmaksāta pēdas protēze, 

taču tā ir liela un neveikla, nav iespējams nēsāt normāla izmēra apavus un brīvi kustēties. Elvitai rekomendēta stabila un ērta silikona protēze, kuru var lietot ar normāliem ikdienas apaviem. Protēze maksā 4200 eiro un tā izgatavojama pēc individuāla pasūtījuma Slovēnijā. Šādu līdzekļu Elvitai nav, tādēļ viņa lūdz līdzcilvēku palīdzību. Papildus nepieciešami ceļa un uzturēšanās izdevumi Elvitai un pavadonim līdz 1000 apmērā. Viņa lūdz palīdzību arī rehabilitācijai pie osteopāta (10 reizes – 700 eiro), speciālos plāksterus un fiksatorus, kas izmaksā līdz 1000 eiro. Kopējie atveseļošanās izdevumi nav precīzi paredzami un var mainīties. Elvita būs pateicīga ikvienam par sniegto palīdzību, cer drīzāk atveseļoties un atgriezties uz teātra skatuves. 

Ceturtdienas vidū bija saziedoti jau gandrīz 15 000 eiro.  

Ziedo šeit

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.