Sestdien, 4. maijā, pie Ādažiem uz Tallinas šosejas neliela lidmašīna veikusi avārijas nosēšanos.

Civilās aviācijas aģentūras (CAA) operatīvo situāciju vadītājs Aivis Vincevs pastāstīja, ka lidmašīnā bijušas divas personas un neviena no tām nav cietusi.

Aculiecinieka uzņemtā video redzams, ka lidmašīna piezemējas uz Tallinas šosejas brauktuves, lidojot no Rīgas puses. Nosēžoties lidmašīna iekļāvās automašīnu plūsmā, bet ar kreiso spārnu nedaudz aizķēra ceļa vidū esošu ceļa zīmi, un tas mainīja lidmašīnas kustības trajektoriju, liekot tai iebraukt pretējā joslā. Tomēr lidaparāts veiksmīgi izvairījās no sadursmes ar automašīnām. Valsts policijas preses pārstāve Rūta Strautniece pavēstīja, ka ap plkst. 21 notikušajā incidentā neviena persona fiziski nav cietusi.

Kā liecina sākotnējā informācija, gaisa kuģim radušās problēmas ar dzinēja darbību, informēja CAA. 

Pirms ārkārtas nosēšanās pilots esot paziņojis AS "Latvijas Gaisa satiksme" par problēmām. "Tehniskās problēmas radās aptuveni 500 metru augstumā, un laika sprīdis satiksmes apturēšanai uz šosejas bija par īsu. Pilots mēģināja planēt līdz lidlaukam Ādažos, tomēr augstums nebija pietiekams, lai viņš varētu veiksmīgi nosēsties tajā," skaidroja Vincevs.

Pilotu skolas "Eriva" galvenais lidojumu instruktors Juris Ignatovičs informēja, ka lidmašīnu vadīja pieredzējis instruktors, kurš kopā ar pasažieri bija devies privātā lidojumā. Patlaban skola gaida izmeklēšanas rezultātus. "Negadījumi līdz šim nav bijuši, nekad nekas nav lauzts, un skola darbojas kopš 2007. gada. Ir bijis cits nopietns atgadījums, bet tur bijusi problēma ar vadības sistēmu, un pilots nosēdināja lidmašīnu bez bojājumiem Spilves pļavā," stāstīja Ignatovičs.

Izmeklēšanu un ekspertīzi veiks Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs. 

"Pilotam nebija citas izejas, ja dzinējā parādījās kādas problēmas. Viņš pieņēma pareizāko lēmumu meklēt nosēšanās vietu. 

Lidmašīna tagad atrodas angārā un ir apzīmogota. Darba dienā sāksim izmeklēšanu," Latvijas Televīzijai sacīja Aviācijas nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas nodaļas vadītājs Vilis Ķipurs.

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.