Prokuratūra apsūdzējusi organizācijas "Gribu palīdzēt bēgļiem" pārstāvi Ievu Raubiško par to, ka viņa organizēja valsts ārējās robežas tīšu nelikumīgu šķērsošanu personu grupai. Latgales rajona tiesa Rēzeknē Raubiško krimināllietu skatīs 28. februārī.

Organizācija "Gribu palīdzēt bēgļiem" iepriekš publiskojusi informāciju, ka pērn 11. janvārī Raubiško saņēma Eiropas Cilvēktiesību tiesas vēstuli par lēmumu lietā "M.A. and Others V. Latvia". 

Ar šo lēmumu tiesa paziņojusi par pagaidu pasākumiem, proti, tā ir uzdevusi Latvijas valdībai līdz 8. februārim neizraidīt vairākus Sīrijas pilsoņus no Latvijas teritorijas, kā arī piešķirt viņiem pārtiku, ūdeni, apģērbu, adekvātu medicīnisko palīdzību un pagaidu mājokli. Ņemot vērā to, ka šie Sīrijas pilsoņi jau iepriekš vērsušies pie "Gribu palīdzēt bēgļiem", organizācijas pārstāvji esot devušies uz Latvijas un Baltkrievijas robežu, lai pārliecinātos, ka tiesas lēmums tiks izpildīts un Sīrijas pilsoņi iegūs nepieciešamo humāno palīdzību. Latvijas teritorijā satiekot minētos Sīrijas pilsoņus, organizācijas pārstāvji sazinājušies ar mediķiem, kā arī ziņoja par notiekošo Valsts robežsardzei. 

Organizācija norādījusi, ka neatbilstot patiesībai publiski izskanējusī informācija, ka "Gribu palīdzēt bēgļiem" pārstāvji atradušies Baltkrievijas teritorijā. Taču Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts iepriekš portālam "Delfi" pastāstījis, ka "Gribu palīdzēt bēgļiem" pārstāvji pārkāpuši pierobežas joslas režīma noteikumus un nebija saņēmuši speciālo caurlaidi.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.