Šā gada februārī pirmizrādi piedzīvos latviešu animācijas klasiķes Rozes Stiebras animācijas filma "Sirds likums", kas veidota sadarbībā ar pazīstamo mākslinieku Alekseju Naumovu.

Noskaties filmas reklāmas rullīti:

Filma veidota pēc latviešu literatūras klasiķa, ievērojamā novelista Jāņa Ezeriņa darba "Jaunais likums" motīviem. 

Tā vēsta par kādu tālu karaļvalsti, kurā mīt Karalis un Princese. Viņu dzīve rit rāmi un paredzami, pavalstnieki gatavojas karaļmeitas kāzām. Taču kādu nakti Princese pils dārzā sastop Svešinieku, kurš viņu apvelta ar neparastu dāvanu, un no šī brīža viss sagriežas kājām gaisā. Krāšņā pasakā par drosmi un mīlestību Princese aizbēg no mājām, viņas līgavaini Princi un draugu Kaķi gaida izaicinoši piedzīvojumi, guvernante Gaigala mēģina vest pie prāta satraukto Karali un visiem nākas uzmanīties no varaskārajiem Vilkiem.

Rozes Stiebras animācija filma "Sirds likums".

Kā stāsta režisore Roze Stiebra,filmas galvenais vēstījums ir par to, cik svarīgi ir saprast savas jūtas un nebaidīties no tām:"Reizēm arī mūsu bērni apjūk un vaicā vecākiem par situācijām, ko pieredzējuši savā ikdienā, arī par sajūtām, ko kāds paudis vai tieši otrādi – nav izrādījis. Filma runā par šīm tēmām, taču to dara rotaļīgi un viegli. Es ticu, ka šis būs krāšņs un interesants kino piedzīvojums gan maziem, gan lieliem skatītājiem."

"Jau pirmajā tikšanās reizē režisore Roze Stiebra teica, ka grib tik krāsainu filmu, lai jāuzliek saulesbrilles," 

stāsta mākslinieks, pazīstamais gleznotājs Aleksejs Naumovs. Filmas košajā krāsu kolorītā var atpazīt vienu no gleznotāja iemīļotajām plenēra vietām – skaisto Burano salu pie Venēcijas Vidusjūrā, kas slavena ar savām košajām mājām. Mākslinieks tur viesojies arī filmas veidošanas laikā un tās krāšņās ainavas atstājušas paliekošu iespaidu uz filmas krāsu paleti.

Rozes Stiebras animācija filma "Sirds likums".

Skaņas celiņu komponējis Valts Pūce, to ieskaņojuši grupas "DaGamba" mūziķi, bet filmas tituldziesmu iedziedājusi talantīgā Grēta Grantiņa.

Filma kļuvusi par Nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" nominanti četrās kategorijās. 

Lomas ierunājuši Jaunā Rīgas teātra kursa aktieri – Telma Auziņa, Jānis Ēriks Grūtups, Ritvars Logins, Gerds Lapoška, Marta Lovisa Jančevska, Toms Harjo un citi.                    

No 2. februāra filma būs skatāma kinoteātros visā Latvijā.

Par režisori

Latviešu animācijas klasiķe, režisore Roze Stiebra ir Latvijas zīmētās animācijas pamatlicēja un žanra iedibinātāja latviešu kino. No viņas mācījušies daudzi animācijas meistari un ar režisores veidotajām animācijas filmām uzaugušas jau vairākas paaudzes – tās ir gan ikvienam pazīstamās "Zelta sietiņš" un "Zaķīšu pirtiņa", gan Raiņa lugas motīvos balstītā "Spēlēju, dancoju!", gan daudzas citas. Par izcilu radošo darbību teju pusgadsimta garumā Roze Stiebra saņēmusi neskaitāmus apbalvojumus, tai skaitā "Lielo Kristapu" par mūža ieguldījumu, Latvijas Kultūras fonda Spīdolas balvu par profesionālā animācijas kino izveidi Latvijā, kā arī Triju Zvaigžņu ordeni.

Roze Stiebra.

​​Filmas "Sirds likums" scenārija autori ir Roze Stiebra un Matīss Gricmanis. Filmu trīs gadu garumā veidoja 50 profesionāļu komanda, kas ik dienu plecu pie pleca strādājuši pie tēlu zīmēšanas, krāsošanas, iekustināšanas un ieskaņošanas.

Filmas producenti ir Roberts Vinovskis un Dominiks Jarmakovičs. Arī iepriekšējā režisores Rozes Stiebras pilnmetrāžas animācijas filma "Saule brauca debesīs" tapa "Studijā Lokomotīve" un pirmizrādi piedzīvoja Latvijas simtgadē – 2018. gada novembrī.

Filma tapusi ar Latvijas Nacionālā Kino centra finansiālo atbalstu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.