Pavasarī daudzviet dažādas organizācijas rīko putnu dienas un putnu būrīšu darināšanas darbnīcas.

Pieredzējuši meistari palīdz iemācīties izgatavot pareizas konstrukcijas būrus zīlītēm, mušķērājiem, zvirbuļiem, mājas strazdiem. Iepriekš putnu dienās tapuši arī mākslīgie dobumi meža pūcēm, urālpūcēm, apodziņiem, plīvurpūcēm, pupuķiem, zaļajām vārnām, pīlēm, piekūniem, svīrēm, dzeguzēm, sikspārņiem.

Speciālisti atgādina, ka pašos būrīšos gan neko iekšā likt nevajadzētu – ne barību, ne spalvas vai ligzdas materiālus. Ar interjera iekārtošanu putni paši tiks galā. Strazdu un zīlīšu būrīšus vislabāk uzstādīt pie koka vai sienas aptuveni 3–5 metru augstumā. Stiprināšanai pie koka nevajadzētu izmantot stieples, kas, kokam augot, to žņaugs. Vislabākais – vienkārši nagla. Gatavojot putnu būrīti, viena no galvenajām lietām, kam jāpievērš uzmanība, – lai dēlīša neēvelētā puse būtu iekšpusē, jo jaunais putniņš pa to kāps ārā uz skreju.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.