Pēdējā instruktāža pirms operācijas sākuma: – Tātad. Operācija sāksies pulksten 11.48. Atkārtoju tiem, kuriem ir elektroniskie pulksteņi, – operācijas sākums: svītra, svītra, apgāzts krēsls, sniegavīrs.

Reklāma

*

Desantnieki gatavojas nosēsties salā, kura jāatņem japāņiem.

– Tuvojoties krastam, uzmanieties no haizivīm un barakudām. Izkāpjot krastā, raugieties zem kājām, lai neuzmītu kādai indīgai čūskai. Neplūciet savvaļas ogas un augļus, lai nesaindētos. Nedzeriet ūdeni no vietējām ūdenstilpēm, lai neinficētos ar tropu drudzi. Sargieties arī no indīgiem kukaiņiem un plēsīgiem dzīvniekiem. Jautājumi ir?

– Jā, komandier! Sakiet, kāpēc mums vajag atņemt japāņiem tādu salu?

*

Ierindnieks Bērziņš iereibis ierodas savā armijas daļā, pakrīt un iesēžas tieši peļķē. Pienāk virsnieks Liepiņš un jautā:

– Bērziņ, kāpēc jūs te peļķē sēžat?

Bērziņš noprasa:

– Kas tu tāds esi?

– Virsnieks!

– Jūras vai sauszemes?

– Sauszemes.

– Nu tad nebāz degunu flotes darīšanās!

*

Skudra pamostas zem tanka un domā:

– Ko tik visu pa dzērumu neatvelc sev līdzi!

*

Pļāpīgs robežsargs žēlojas dienesta biedram:

– Neviens negrib klausīties, ko es saku! Šķiet, ka manam sunim ir daudz vairāk draugu nekā man!

– Tas tāpēc, ka viņš kulsta nevis mēli, bet asti.

*

Tantiņas Daugavpils tirgū sarunājas:

– Vai dzirdējāt, investori tomēr esot gan pierobežā uz lauka vienu mīnu atraduši!

– Jā, to jau varēja labi dzirdēt!

*

– Mīļā, mēs sarunājām iepirkt konservu un ūdens rezerves gadījumam, ja karš ieilgtu. Bet kā mūsu ledusskapī gadījās septiņas pudeles vīna?

– Es gatavojos uzvarai!

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.