Latviešu audiovizuālās mākslas un elektroniskās mūzikas izpildītājs un producents Rick Feds jeb Rihards Fedotovs šā gada jūnijā ar meistarklasēm viesojās vienā no pasaulē populārākajām mūzikas augstskolām – Bērklija Mūzikas koledžā, Bostonā, ASV. Tagad viņš uzsācis jaunu mācību programmu izstrādi šīs prestižās augstskolas elektroniskās mūzikas un arī sitamo instrumentu nodaļai.

Reklāma

Fedotovs ir pazīstams finger-drumming jeb pirkstu bungošanas spēlētājs, īpaši tiek izcelta viņa tiekšanās tehnoloģisko inovāciju virzienā. 

To novērtējušas tādas kompānijas kā Ableton, Embodme, Dolby un citas, ar kurām Feds jau izstrādā jaunus instrumentus un skaņas pārvaldīšanas sistēmas, ar kuru palīdzību ikviens interesents varēs nodrošināt progresīva mūzikas izpildījuma iespējas.

Nelielu atzinību ASV mūzikas industrijas aprindās Rihards izpelnījās pirms trīs gadiem, kad kopā piedalījās kompānijas Ableton rīkotajā paneļdiskusijā par elektroniskās mūzikas nākotni un jaunradi. Tas rezultējās ar to, ka pagājušā gada vasarā viņš kā galvenais mākslinieks uzstājās NAMM šovā Losandželosā, ASV. 

Liels solis mūzikas radīšanas un izpildīšanas progresa virzienā ir pievēršanās arī izglītības sistēmas mainīšanai, ko loģiski saprot arī Bērklija Mūzikas koledžas vadība. Viena no pasaulē populārākajām, prestižākajām un dārgākajām mūzikas augstskolām allaž sekojusi līdzi laikam, jo vienmēr vēlas izveidot pasaulē spēcīgākos un progresīvākos mūziķus. 

"Pagājušā gada vasarā no šīs augstskolas saņēmu ļoti vienkāršu e-pastu ar vienu teikumu tajā: "We would like to see you at Berklee!" ("Mēs tevi gribētu redzēt Bērklijā!")," 

stāsta Rihards. "Ar to tad viss arī sākās. Ar milzu entuziasmu metos iekšā jaunu mācību programmu izstrādē, jo mūzikas izglītība ir jāmaina atbilstoši laikam un iespējām. Šī augstskola veido mūzikas programmas arī citām skolām, tāpēc tieku aicināts iesaistīties arī tajā procesā. Gan kā pedagogs, gan kā mākslinieks."

Rick Feds.

Rihards jau pasniedzis meistarklases visā pasaulē interaktīvi pieejamajā Losandželosas mūzikas skolā "ICON Collective", inovatīvajā Londonas mūzikas skolā "Point Blank" un vēl citās. 

Savulaik viņš izveidoja arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas pirmo džeza sitamo instrumentu klasi. Pašlaik Rick Feds atgriezies Latvijā pēc koncertturnejas ASV un Vācijā, lai gatavotos koncertam ar grupu "Jumprava" 31. augustā "Daugavas" stadionā.

Aptauja

Kāds ir jūsu biežākais LASI.LV apmeklējuma laiks?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.