Divkārt oskarotā Keita Blānšeta apstiprināta par šī gada starptautiskā kinooperatoru mākslas festivāla "Camerimage" žūrijas prezidenti.

Reklāma

Starptautiskais kinooperatoru māk­slas festivāls "Camerimage" (The International Film Festival of the Art of Cinematography Camerimage) dibināts 1993. gadā, un savas pastāvēšanas laikā tas risinājies dažādās pilsētās, bet kopš 2019. gada atgriezies Vislas krastā esošajā Toruņā, kas iekļauta UNESCO pasaules mantojumā. "Camerimage" norisinās vienu nedēļu novembrī, tam ir plaša pro­gramma. Kā viesi šo Polijā notiekošo festivālu apmeklējuši arī Kventins Tarantīno, Pīters Grīnevejs, Olivers Stouns, Angs Lī, Gass van Sants, Folkers Šlendorfs, Kens Loučs, Alfonso Kuarons, Aki Kaurismeki, Džims Džārmušs, Džeimss Aivorijs, un nesen tapa zināms, ka šogad žūrijas priekšsēdētājas amatā apstiprināta oskarotā aktrise Keita Blānšeta.

"Camerimage" galvenā balva ir "Zelta varde", filmas izrāda gan galvenajā konkursa programmā, gan studentu filmu skatēs. Balvas pasniedz arī dokumentālā kino veidotājiem un mūzikas video autoriem, kā arī pirmo filmu veidotājiem, 3D autoriem. Īpaša balva nodēvēta režisora Kšištofa Kiešļovska vārdā, un "Camerimage" apbalvojumu vidū ir arī balva par mūža ieguldījumu.

Keita Blānšeta piedalījusies vairākās filmās, kas savulaik nominētas "Camerimage" balvām, – to vidū arī "Elizabete" (1999), "Kerola" (2015) un "Tara" (2022) –, viņa šogad būs galvenā konkursa žūrijas prezidente. Šogad festivāls notiks jau 32. reizi, tam rezervētie datumi ir no 16. līdz 23. novembrim.

LTV1 22. jūnijā plkst. 21.55, "Elizabete. Zelta laikmets"

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.