2024. gada 11. maijā, koncertcikla "Ceļabiedri" ietvaros, Mežaparka Lielās estrādes Kokaru zālē norisināsies grupas "Baložu pilni pagalmi" 30 gadu jubilejas koncerts.

Grupa "Baložu pilni pagalmi" tika dibināta 1994. gadā. Grupas sastāvs trīsdesmit gadu laikā ir vairākkārt mainījies, bet tās nemainīgais un mūžīgais kodols ir mūzikas un tekstu autors Māris Šverns. Pēdējos 14 gadus apvienību veido Māris Šverns (balss, ģitāra), Klāvs Lauls (basģitāra un citi instrumenti) un Uldis Gedra (bungas).

30 gadu laikā mainīgā sastāvā grupa izdevusi trīspadsmit albumus, no kuriem nesenāko "Nē! Zināms iemesls" – pērnā gada jūnijā. Albumā iekļauti arī turku dzejnieka Nāzima Hikmeta Rana teksti Pētera Brūvera atdzejojumā no 1988. gadā Rīgā izdotās turku mūsdienu dzejas izlases "Baložu pilni pagalmi".

Baložu pilni pagalmi “Nē! Zināms iemesls”.

Koncertu kuplinās viesmākslinieki Aija Alsiņa, Siensliens jeb Klāvs Kalnačs un Vija Moore. Latviešu komponiste un pianiste Aija Alsiņa jau vairākus pēdējos gadus darbojas filmu mūzikas žanrā. Aijas Alsiņas debijas albums "Domum" iznāca 2017. gadā un guva gan pašmāju, gan ārvalstu mūzikas kritiķu atzinību. Viņas klavierskaņdarbi ir izteikta sajūtu mūzika, un komponēšana ir veids, kādā Aija spēj izteikt savas emocijas. Lielbritānijā ieguvusi maģistra grādu mūzikas komponēšanā filmām un medijiem, Aija ir atgriezusies Latvijā, kur turpina strādāt un dzīvot dzimtajā Rīgā.

2000. gadu sākumā, vidu Aija spēlēja vairākās ar Torni saistītās tolaik aktuālā grupās, tādās kā Sirke, Saare un Gaserata. 2000. gadu vidū Aija bija arī "Baložu pilni pagalmi" pilntiesīga dalībniece, spēlēja basģitāru.

Koncertā Aija ir aicināta  piedalīties gan ar saviem skaņdarbiem, gan arī papildinot skanējumu vairākām senām baložu dziesmām.

"Baložu pilni pagalmi".

Siensliens jeb Klāvs Kalnačs un balafoniste Vija Moore muzikāli iedvesmojušies no Rietumāfrikas un Ziemeļāfrikas tradicionālās mūzikas. To apliecina centrālā loma, ko skanējumā ieņēmuši dēlīšu un ķirbju instruments balafons un Marokas gnavas tautas basa rīks gembri. 

Klāvs Kalnačs 2020. gada piedalījās baložu pirmspēdējā albuma "Uz karstām oglēm zem degošām zvaigznēm" dziesmas "Viņš" ierakstā, spilgti papildinot to ar savu dziedājumu. 

Koncertā gaidāmi arī  citi viesmākslinieki un pārsteigumi.

Biļetes uz šo koncertu ir pieejamas visās SIA "Biļešu Paradīze" kasēs un internetā.

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.