21. decembrī Rīgas domes vadība svinīgi atklāja Austrumu maģistrāli, informē Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.

Kā ziņots, Austrumu maģistrāles būvniecību sāka 2021. gada maijā, un tiek īstenotas abas būvprojekta kārtas.

Maģistrāle autovadītājiem nodrošinās ātru nokļūšanu Purvciema, Pļavnieku, Dārzciema un Teikas apkaimēm, neiebraucot pilsētas vēsturiskajā centrā. Tāpat kravas transportam ceļš uz ostu vairs nebūs jāmēro pa Daugavas krastmalu. Izbūvētais maģistrāles posms no Piedrujas ielas līdz Gustava Zemgala gatvei būs 2,8 kilometrus garš.

Būvniecību veic piegādātāju apvienība "ACB, Tilts", kuru veido ceļu būvniecības sabiedrība AS "A.C.B." un tiltu būvniecības sabiedrība SIA "Tilts".

Būvdarbu pirmās kārtas sākotnējā līgumsumma bija 37,8 miljoni eiro, bet otrās kārtas - 27,8 miljoni eiro, bet darbu laikā radās sadārdzinājums būvmateriālu cenu kāpuma un neparedzētu būvdarbu dēļ.

Iepriekš Rīgas mērs Vilnis Ķirsis (JV) informēja, ka sadārdzinājums varētu būt aptuveni 7 miljoni eiro.

Atklāšanas pasākumā piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētājs Ķirsis, Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Olafs Pulks (JV), Rīgas pašvaldības Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora amata pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods, ceļu būves uzņēmuma SIA "Tilts" atbildīgais darbu vadītājs Artjoms Gridņevs, AS "A.C.B." valdes priekšsēdētājs Valdis Lejnieks un projektu vadītājs Dāvis Serdāns.

Atklāj Austrumu maģistrāli.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.