Ir iznācis rokdarbnieku ilgi gaidītais Ilgas Madres adīto cimdu un to shēmu otrais pielikums "ILGAS MADRES cimdu raksti 2".

Tajā iepazīsiet meistares 20 dūraiņus dažādās tehnikās, kuri glabājas Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā un Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā. 

Tautas daiļamata meistares, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieres atstātais mantojums ir ievērojams – deviņas grāmatas par dažādām rokdarbu tehnikām, kā arī neskaitāmas publikācijas par tautas lietišķās mākslas prasmēm, tajā skaitā cimdu rakstiem, ko joprojām izmanto rokdarbnieces savos darbos. 

Atmiņās par Ilgas Madres devumu dalās TLMS "Atkalnis" vadītāja un cimdu shēmu autore Ineta Krastiņa: "Atradu 1993. gada izziņu par piedalīšanos amatapmācības seminārā “Cimda raksta kompozīcija. Cimda valnīšu veidi”. Tādi semināri bija par cimdiem, tautastērpiem, apkaklītēm. Ilga Madre bija ļoti daudzpusīga, un viņas semināri bija rūpīgi sagatavoti, izveidojot apkopotu materiālu. Meistare ļoti labprāt dalījās it visās savās zināšanās un prasmēs. Viņu gaidīja visā Latvijā. Katra tikšanās ar Ilgu Madri bija īpaša, ļoti radoša. Arī šobrīd, pāršķirstot savus pierakstus, atkal pārņem šīs gaišās radošās izjūtas..."

"ILGAS MADRES cimdu raksti 2".

Abonē žurnālu šeit.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.