Krievijas prezidenta "vēlēšanās" Rīgā rīta pusē piedalās lielākoties vecāka gadagājuma cilvēki, novēroja aģentūra LETA.

Tiesa, laikā pēc plkst.10.30 pie Krievijas vēstniecības sākuši nākt arī jaunāki cilvēki.

Neskatoties uz Valsts policijas un Valsts robežsardzes svētdien pie Krievijas vēstniecības veikto stingro Krievijas valstspiederīgo uzturēšanās nosacījumu Latvijā ievērošanas kontroli, gara "vēlēšanās" piedalīties gribošo rinda vēl nav izveidojusies, liecina LETA novērojumi.

Cilvēki stāv rindā pie Krievijas vēstniecības ēkas Rīgā, kur iespējams nobalsot Krievijas prezidenta vēlēšanās.

Pretī agresorvalsts vēstniecībai notiek pikets, kura dalībnieki ir ieradušies ar Ukrainas karogiem. Kā novēroja aģentūra LETA, viens no piketa dalībniekiem bija ieradies ar spaini, kurā bija sarkans šķidrums, kas tika izliets pie vietas, kur robežsardze veic dokumentu pārbaudi, Jura Alunāna un Kalpaka bulvāra krustojumā.

Kā ziņots, Valsts robežsardzes amatpersonas pārbaudīs katra vēlētāja personu apliecinoša dokumenta, uzturēšanās tiesību apliecinoša dokumenta - vīzas vai uzturēšanās atļaujas - derīgumu termiņu un personas uzturēšanos Latvijā likumību.

Ja personas atteiksies atklāt savu identitāti un nesniegs informāciju amatpersonām, nepildīs amatpersonu likumīgās prasības, kā arī veiks citus pārkāpumus, tās tiks aizturētas un viņu atbildība tiks vērtēta ar visu likuma bardzību.

Šajā nedēļas nogalē Latvijas dienesti strādā pastiprinātā režīmā, lai nodrošinātu Latvijā sabiedrisko kārtību un drošību, kā arī Latvijas likumu ievērošanu, tai skaitā attiecībā uz noziegumu pret mieru un kara noziegumu attaisnošanas un slavināšanas nepieļaujamību.

Tā dēvētās vēlēšanas, kas faktiski būs vienīgi izrāde pašreizējā diktatora Putina leģitimitātes kārtējai apliecināšanai, notiks no 15. marta līdz 17. martam. Saskaņā ar neatkarīgo tīmekļa izdevumu "Meduza" un "Vjorstka" ziņām, Kremlis amatpersonām izvirzījis uzdevumu nodrošināt, lai par 71 gadu veco Putinu būtu nobalsojuši vismaz 80% vēlētāju.

Krievijas Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ella Pamfilova 14. martā Maskavā. Fonā redzami plakāti ar vēlēšanu kandidātiem (no kreisās) Vladislavu Davankovu, Vladimiru Putinu, Leonīdu Slucki un Nikolaju Haritonovu.

Pat nerēķinoties ar ierastajām manipulācijām ar balsu skaitīšanas rezultātiem un vēlētāju aktivitāti, nav ne mazāko šaubu, ka Putins kārtējo reizi tā dēvētajās vēlēšanās "uzvarēs", paliekot amatā vismaz līdz 2030. gadam, jo Krievijā jau sen nepastāv nekāda reāla opozīcija un visi vērā ņemamie opozīcijas līderi vai nu bijuši spiesti atstāt valsti vai ielikti cietumā, bet opozīcijas redzamākais politiķis Aleksejs Navaļnijs tika nomērdēts cietumā.

"Pusdienlaiks pret Putinu"

Krievijā svētdien gaidāma opozīcijas izsludinātā protesta akcija "Pusdienlaiks pret Putinu".

Tās ietvaros krievi, kas noskaņoti pret Putina režīmu, aicināti svētdien plkst.12 pēc vietējā laika vienlaicīgi masveidā ierasties vēlēšanu iecirkņos.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.