Igaunijas parlamenta deputāts Kristo Enn Vaga (Kristo Enn Vaga) (Igaunijas Reformu partija) 2. maijā pēc nedēļu ilga velobrauciena caur Baltijas valstīm, Poliju un Ukrainu ieradies Kijivā.

1700 kilometru garais velobrauciens īstenots Ukrainas atbalstam veltītajā kampaņā "Karš ir tikai viena velobrauciena attālumā". Tās mērķis ir pievērst uzmanību skaudrajai realitātei, ka karš ir tuvāk, nekā mēs domājam, – tikai velobrauciena attālumā, kā arī mudināt sabiedrību ziedot, lai varētu iegādāties Ukrainas armijai nepieciešamās 4x4 kravas automašīnas un bezpilota lidaparātus.

Kampaņas laikā līdz šim izdevies savākt 31 000 eiro. Lai gan velobrauciens ir noslēdzies, ziedojumu vākšana turpināsies. 

"Ukrainas cīņa par uzvaru ir maratons, nevis sprints, tāpēc jebkāda palīdzība, ko varam sniegt, ir būtiska uzvaras sasniegšanā!"

uzsver Igaunijas parlamenta deputāts un kampaņas īstenotājs Kristo Enn Vaga.

Aptauja

Kam būtu jālemj par Eiropas Savienības nākotni?

"Varbūt man šis brauciens bija grūts, bet tas nekādā veidā nav salīdzināms ar to, ko Ukrainas armija dara ik dienu visas Eiropas labā. Šis ir ārkārtīgi kritisks brīdis Ukrainai, viņiem šī palīdzība ir nepieciešama," sacīja Vaga, uzsverot Ukrainas izšķirošo lomu mūsu suverenitātes un brīvības aizsardzībā. Vagas īstenotā akcija izpelnījusies plašu ievērību, kā arī iedvesmojusi citus riteņbraucējus pievienoties viņam vairākos brauciena posmos.

Ziedojumi tiek vākti sadarbībā ar NAFO organizāciju ar nolūku sarūpēt automašīnas un FPV bezpilota lidaparātus Ukrainas īpašo operāciju spēku UAV vienībai un 79. brigādei. Ir nepieciešami 18 000 eiro, lai iegādātos divas ar nakts redzamības kamerām, integrētiem bezpilotu lidaparātu signālu traucētājiem un braukšanai mālainā augsnē paredzētām riepām aprīkotas piekabes automašīnas, savukārt 14 000 eiro nepieciešami 35 FPV lidaparātu iegādei. Šis aprīkojums ir kritiski svarīgs Ukrainas karavīriem, kas ik dienu cīnās par brīvību frontes līnijās.

Kristo Enn Vaga kampaņas "Karš ir tikai viena velobrauciena attālumā" ietvaros 26. aprīlī uzsāka 1700 km garu velobraucienā no Tallinas uz Kijivu, lai paustu atbalstu Ukrainai un uzsvērtu kara draudus. Viņa mērķis bija pievērst uzmanību skaudrajai realitātei, ka karš bieži vien ir tuvāk, nekā mēs ikdienā domājam –  tikai velobrauciena attālumā.

Igauņu politiķis Kristo Enn Vaga ir bijušais profesionālais riteņbraucējs, kurš ir pārstāvējis Igaunijas nacionālo komandu dažādās starptautiskās sacensībās un divus gadus pavadījis Francijā amatieru kluba sastāvā. Viņš arī ieguva čempiona titulu 2023. gada Baltijas ceļa čempionātā amatieru kategorijā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.