Otrdienas, 28. novembra rītā ceļu uz Čerņihivas pilsētu Ukrainā sāka 10 Rīgas pašvaldības uzņēmuma SIA “Rīgas satiksme” dāvinātie un ar rīdzinieku ziedojumiem piepildītie autobusi. Kopš 2022. gada pavasara Rīga Ukrainai ziedojusi kopā jau 31 autobusu.

Rīdzinieki no 11. novembra līdz 15. novembrim dažādās Rīgas vietās varēja atstātu ziedojumus Čerņihivas iedzīvotājiem. Šoreiz iedzīvotāji bija īpaši aicināti ziedot lietas bērniem, kuri ikdienā turpina mācības bērnudārzos un skolās, slēpjoties bumbu patvertnēs no raķešu uzlidojumiem. Tāpat, gatavojoties ziemai, rīdzinieki dāvināja siltu apģērbu un sildītājus, kā arī pārtikas un higiēnas preces.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Ratnieks: "Rīga turpina atbalstīt Ukrainu. 

Šī ir trešā reize, kad Rīga ziedo Ukrainai sabiedriskā transporta autobusus, un rīdzinieki jau trešo reizi tos uzpilda ar saviem ziedojumiem. 

Esmu gandarīts par rīdzinieku atsaucību un gatavību sniegt palīdzību. Nedrīkstam pieļaut, ka notiekošais Ukrainā kļūst par kaut ko pašsaprotamu un par ikdienas sastāvdaļu. Arī turpmāk Rīga palīdzēs Ukrainai ceļā uz uzvaru!"

Ceļā uz Čerņihivu devušies 10 Rīgas dāvinātie autobusi.

Reizē ar SIA "Rīgas satiksme" autobusiem uz Ukrainu devās arī pirmais Latvijā tapušais mobilais stomatoloģijas kabinets, ko Ukrainai dāvina nodibinājums "Ganta fonds".

Mobilais stomatoloģijas kabinets jeb furgons tapis sadarbībā ar Latvijas Zobārstu asociāciju, pateicoties Latvijas uzņēmēju materiālajiem ziedojumiem. Veicot līdzīgu Ukrainā izmantotu transporta vienību analīzi un uzlabojot to ergonomiju, trīs cilvēku komanda, kurā darbojas Artūrs Kristlībs, Aigars Loss un Ēriks Teniss, radījuši Latvijā pirmo pārvietojamo stomatoloģijas kabinetu Ukrainas armijas vajadzībām. Kravas furgons aprīkots ar vienu stacionāro un vienu universālo darba vietu stomatologiem. Furgona iekārtojums ļauj veikt stomatoloģiskās procedūras, kā arī sniegt pirmreizējo ķirurģisko palīdzību smagāku sejas ievainojumu gadījumā.

Rīga 2022. gada aprīlī un 2023. gada janvārī nosūtīja kopā 21 autobusu Kijivai. Autobusi šobrīd turpina pārvadāt Ukrainas galvaspilsētas iedzīvotājus.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.