Apelāciju tiesa Polijā noraidījusi arī otra Polijas pilsoņa, kas tiek turēts aizdomās par uzbrukumu Krievijas opozīcijas aktīvistam Leonīdam Volkovam Viļņā, izdošanu Lietuvai.

Reklāma

"Lēmums tika pieņemts vakar, un apelāciju tiesa nolēma noraidīt aizdomās turētā izdošanu Lietuvas varasiestādēm," piektdien ziņu aģentūrai BNS apstiprināja Varšavas-Prāgas apgabala prokuratūras preses pārstāvis Norberts Volinskis. 

7. jūnijā ziņu aģentūra "Reuters" vēstīja, ka tiesa Polijā nolēmusi neizdot Lietuvai pirmo aizdomās par uzbrukumu Volkovam turēto Polijas pilsoni. Apelācijas tiesa norādīja, ka Polijas pilsoni nevar izdot Lietuvai, jo Polijas prokuratūra izmeklē analoģisku krimināllietu par šo uzbrukumu. 

Jau vēstīts, ka abi Polijas pilsoņi Varšavā tika aizturēti 3. aprīlī, un pilsētas rajona tiesa aprīļa otrajā pusē nolēma viņus izdot Lietuvai ar nosacījumu, ka notiesāšanas gadījumā viņi sodu izcietīs Polijā. Abi Polijas pilsoņi iesniedza apelāciju.

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda 19. aprīlī bija pirmais, kurš publiski paziņoja, ka Polijā ir aizturētas divas personas aizdomās par uzbrukumu Volkovam. Tajā pašā dienā Polijas premjerministrs Donalds Tusks platformā "X" rakstīja, ka ir aizturēts arī kāds Baltkrievijas pilsonis, kurš varētu būt uzbrukuma pasūtītājs.

12. marta vakarā Viļņā notika uzbrukums mirušā Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija sabiedrotajam Volkovam. Uzbrucējs izsita Volkova automašīnas loga stiklu, apdullināja viņu ar asaru gāzi un sāka sist ar gaļas āmuru. Volkovam incidentā tika salauzta roka un traumēta kāja.

Par notikušo sākta pirmstiesas izmeklēšana. Lietuvas Valsts drošības departaments paziņoja, ka uzbrukums ir Krievijas organizēta un veikta operācija.

Nacionālā krīžu vadības centra vadītājs Vilmants Vitkausks sacīja, ka uzbrukums bija profesionāla, labi izplānota operācija, ko var saukt par pirmo politiskā terorisma gadījumu Lietuvā.

Volkovs dzīvo Lietuvā pēc tam, kad pameta Krieviju, kur viņam draudēja aizturēšana.

Aptauja

Cik bieži lasi/klausies tiešsaistes mediju LASI.LV?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.