Divi pāri, kas aizvadītajā nedēļā uz vairākiem desmitiem ēku Parīzē un tās priekšpilsētās uzkrāsoja zilas Dāvida zvaigznes, ir saistīti ar trešo pusi, kas dzīvo ārzemēs, otrdien paziņojusi Parīzes prokuratūra.

Aizdomas par saistību balstītas telefona sarunā, kas vienam no šiem pāriem bijusi krievu valodā, teikts paziņojumā.

"Šajā stadijā nav izslēgts, ka zilās Dāvida zvaigznes Parīzes reģionā uzkrāsotas, izpildot tiešu ārzemēs dzīvojošas personas uzdevumu," norādīja Lora Bekjū.

Lietu pārņēmis izmeklēšanas tiesnesis, "lai noskaidrotu autorus un analizētu motīvus, kas bija šīm darbībām".

Kopš Izraēlas un "Hamās" kara sākuma Francijā bijuši vismaz 1040 antisemītiski incidenti, svētdien pavēstīja iekšlietu ministrs.

Tomēr, kā norādīja prokuratūra, kas izmeklē 60 Dāvida zvaigžņu uzkrāsošanu, vēl ir jāvērtē, vai tiem, kas uzkrāsoja šīs zvaigznes, bijuši antisemītiski nodomi, teikts otrdienas paziņojumā.

Novērošanas kameru ierakstos redzams, kā vīrietis un sieviete uzkrāso Dāvida zvaigznes uz ēku sienām Parīzē un divās priekšpilsētās, bet trešais cilvēks viņus fotografē. Nākamajā dienā pāris Franciju pametis.

Četras dienas iepriekš kāds cits pāris no Moldovas, kam nav bijuši atbilstoši dokumenti, lai uzturētos Francijā, aizturēts, pēc tam kad Parīzē bija pamanīti, krāsojam Dāvida zvaigzni uz kādas ēkas sienas.

"Viņi apliecināja, ka rīkojušies, pildot kādas trešās personas uzdevumu, un darījuši to par atlīdzību,"

teikts prokuratūras paziņojumā.

Pāra telefona izpētē konstatēta telefonsaruna krievu valodā, kas apstiprina šos apgalvojumus.

"Telefona izpēte ļauj mums uzskatīt, ka abiem pāriem bija sakari ar vienu un to pašu trešo personu" vai pusi, teikts paziņojumā.

Paziņojumā nav norādīts, vai ir zināma šīs trešās puses valstspiederība.

 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.