Polijas valdības sanāksmju telpā Katovicē atrastas izspiegošanas ierīces, otrdien paziņojusi Polijas drošības dienestu amatpersona.

Reklāma

Ierīces atrastas pirms valdības sēdes sākuma, bet nav zināms, cik ilgi tās tur atradušās, atklāja amatpersona, kas atteicās izteikt minējumus par ierīces izcelsmi.

"Valsts aizsardzības dienests sadarbībā ar Iekšējās drošības aģentūru telpā, kurā šodien Katovicē notiks Ministru padomes sēde, atklāja un demontēja ierīces, kuras varētu tikt izmantotas, lai noklausītos," platformā "X" paziņoja drošības dienestu preses pārstāvis Jaceks Dobžinskis, piebilstot, ka dienesti turpina izmeklēšanu.

Ministru kabineta sēde tika ieplānota Katovicē, jo Polijas premjerministrs Donalds Tusks tur piedalījās ekonomikas konferencē. Parasti valdības iknedēļas sēdes notiek Varšavā.

Dobžinskis televīzijai TVN24 atklāja, ka iekārtas varēja reģistrēt gan audio, gan video, bet ir grūti pateikt, vai tās uzstādītas pirms vairākiem gadiem un netika atklātas agrāk, vai arī uzstādītas pavisam nesen.

Polijas varasiestādes martā paziņoja, ka veikušas kratīšanas saistībā ar aizdomām par Krievijas spiegu tīklu Polijā. 

Varasiestādes izmantojušas izlūkošanas informāciju, ko tām sniegusi Čehija.

Pagājušajā mēnesī Polijā tika aizturēts arī kāds Krievijas vēstures entuziasts, kurš tiek turēts aizdomās par Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts armijas izspiegošanu Kremļa uzdevumā.

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.