Rīgas pilsētas tiesa sestdien piemēroja apcietinājumu vīrietim, kurš šonedēļ iemetis degmaisījumu Latvijas Okupācijas muzeja vadītājas Solvitas Vības kabinetā, noskaidroja aģentūra LETA.

Vīrietis, kuru Valsts policijas (VP) aizturēja aizdomās par degmaisījuma iemešanu Latvijas Okupācijas muzeja vadītājas Vības kabinetā, ir agrāk saistībā ar narkotikām policijas redzeslokā nonācis Latvijas pilsonis.

Vēlāk saistībā ar uzbrukumu muzejam policija aizturēja vēl divas personas.

Policijas pirmais lietā aizturētais vīrietis aizturēts Jelgavā, kur viņš dzīvo. Viņš jau iepriekš bijis policijas redzeslokā saistībā ar narkotisko vielu nelegālu apriti.

Patlaban nozieguma izdarīšanas motivācija vēl tiekot skaidrota, taču viena no galvenajām versijām ir tāda, ka nodarījums veikts, "pamatojoties uz naidu pret Latvijas valsti, iedzīvotājiem, brīvību un muzeju kā objektu".

Okupācijas muzeja dedzināšanas lietā aizturētais vīrietis.

VP priekšnieks Armands Ruks apliecināja, ka otrs aizturētais ir Olaines iedzīvotājs, kurš agrāk tiesāts par mantiskiem noziegumiem, savukārt trešā aizturētā persona ir kāda Olaines iedzīvotāja, kurā arī iepriekš bijusi policijas redzeslokā.

Tagad tiek izmeklēts, vai tas bija individuāli motivēts noziegums, vai arī tam uz noziedzīgo darbību pastrādātājiem bijusi arī kāda "ietekme no malas", tostarp, no Krievijas, tāpēc policija izmeklēšanā sadarbojas ar Valsts drošības dienestu (VDD).

Latvijas Okupācijas muzeja vadītājas kabinetā degšana notikusi 0,5 kvadrātmetra platībā, dedzis krēsls un papīri. Kabinets tagad ir nokvēpis.

Jau ziņots, ka naktī uz otrdienu Latvijas Okupācijas muzejā tika iemests degmaisījums, kā rezultātā būtiski cieta muzeja direktores kabinets.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.