Populārais serbu kinorežisors un aktieris Emirs Kusturica nācis klajā ar paziņojumu, ka vēloties kļūt par “krievu režisoru” un faktiski jau esot uzsācis gatavošanos filmas “Noziegums un sods” uzņemšanai.

Reklāma

Vēstīts, ka šī filma sevī apkopos divus Fjodora Dostojevska literāros darbus – romānus “Noziegums un sods” un “Idiots”. Tiesa, sižets gan atšķiršoties no klasiskā sacerējuma tiešā vēstījuma: atbilstoši Kusturicas iecerei Raskoļņikovs nogalinās noziedzniekus, kuri “nopirkuši” Soņu Marmeladovu. Režisors paskaidrojis: “Manuprāt, tā būs vissvarīgākā filma manā dzīvē. Es domāju, ka šis eksperiments, kurā galvenā loma ir tādai kņaza Miškina un Raskoļņikova sintēzei, kas teorētiski pat šķiet nemaz neiespējama, taču praksē, manuprāt, ir ļoti daudz tādu raksturu, kuri mēdz apvienoties.”

Tostarp Kusturica sarunā ar plašsaziņas līdzekļiem arī uzsvēris, ka viņa iecerētajā filmā figurēs trīs Krievijas pilsētas – viena dienvidu virzienā, otra saistībā ar Sibīriju un Sanktpēterburga, kā arī paudis gatavību un cerību filmā iesaistīt virkni patlabanējo talantīgo krievu aktieru. Kusturica uzsvēris: “Es gribu būt daļa no krievu kultūras, tāpēc es taisu šīs filmas. Protams, ne jau tikai tāpēc, taču katrā ziņā es vēlos būt krievu režisors...”

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.