Francijas prezidents Emanuels Makrons pirms Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām aicinājis Eiropu pamosties un skaidri saskatīt autoritārisma tendences galēji labējo partiju un valdību vidū.

Reklāma

"Visur mūsu demokrātijās plaukst šīs idejas, ko virza ekstrēmisti un jo īpaši galēji labējās partijas," vizītē Vācijā sacīja Makrons. "Šis ļaunais vējš pūš Eiropā, tāpēc pamodīsimies," aicināja prezidents.

"Eiropa nav tikai vieta, kur mēs sev piešķiram kopīgus noteikumus, tā ir vērtību kopums. Mums jāatrod spēks un apņemšanās to aizstāvēt visur,"

uzsvēra Francijas līderis.

Runājot par Krievijas agresiju, Makrons sacīja, ka eiropiešiem ir jauna atbildība nodrošināt mieru kontinentā, un viņi nevar paļauties tikai uz ASV drošības garantijām. Eiropai būs jādomā arī par savu aizsardzību un drošību, viņš piebilda.

Neatbalstot Ukrainu un ļaujot Krievijai uzspiest "spēcīgākā likumu" kaujas laukā, arī Eiropā nebūs miera, sacīja Makrons. "Ukrainā uz spēles ir likta jūsu drošība, mūsu miers," viņš piebilda.

Eiropas Savienībai (ES) ir vajadzīga "Eiropas prioritāte" aizsardzībā, un tai ir jāaizsargājas no negodīgas ekonomiskās konkurences ārpus bloka, uzskata Francijas prezidents.

Lai stātos pretī starptautiskajai konkurencei, būtu nepieciešams palielināt ES budžetu, pavēstīja Makrons, aicinot bloku dubultot savus izdevumus.

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.