Šodien Daugavas krastā pie Vanšu tilta bija vērojams viens no garākajiem kruīza kuģiem, kāds piestājis Rīgā.

Reklāma

Kuģis "Mein Schiff 1" no 2. jūnija bija devies 10 dienu kruīzā pa Baltijas jūru un Rīga šajā konkrētajā kruīzā nemaz nebija iekļauta – no Tallinas tam bija plānots doties uz Stokholmu. Taču kā vēsta kruīza organizatori, spēcīgais vējš radījis izmaiņas "Mein Schiff 1" kruīza maršrutā (stiprais vējš nebūtu ļāvis droši izpeldēt cauri salu arhipelāgam).

Kā raksta "Kreuzfahrt News", par laimi "TUI Cruises" izdevies noorganizēt piestātni alternatīvā ostā – "Mein Schiff 1" tāpēc šodien viesojās Latvijas galvaspilsētas Rīgas ostā. No Rīgas šovakar kuģis devās atceļā uz Ķīli.

Kuģis "Mein Schiff 1".

"Mein Schiff 1" pasažieru skaits 1879. Kuģa garums ir 315,75 metri, platums 42,30 m, maksimālā iegrime 8,20 m.

Spriežot pēc informācijas Rīgas Brīvostas mājaslapā, "Mein Schiff 1" atgriezīsies Rīgas ostā 16. jūnijā jau cita kruīza maršrutā.

Rīgas Brīvosta ziņo, ka Rīgas ostā tiek nodrošināta arvien lielāku pasažieru kuģu droša ienākšana un kvalitatīva apkalpošana. Lielākais kruīza kuģis, kas viesojies Rīgas ostā, ir "Celebrity Silhouette" ar vairāk nekā 2700 pasažieriem. Šī kuģa garums 319 metri, platums 36,8 metri, maksimālā iegrime 8,6 metri un GT – 122 tūkstoši tonnu.

Maija beigās Rīgas ostā pirmajā vizītē piestāja arī vācu kruīza līnijas "Aida Cruises" kuģis "Aidadiva", atvedot uz Rīgu 2384 tūristus no 19 pasaules valstīm, tostarp lielāko daļu no Vācijas. Brīvosta atzīmēja, ka "Aida Cruises" Rīgas ostā piestāja pēc piecu gadu ilgas pauzes, ko bija izraisījusi Covid-19 pandēmija. Pavisam kopā šogad plānotas deviņas "Aida Cruises" kuģu vizītes.

Kuģis "Mein Schiff 1".

Rīgas Investīciju un tūrisma aģentūras Tūrisma pārvaldes vadītāja Ieva Lasmane komentējusi, ka tūristi no Vācijas ir viena no lielākajām Rīgas mērķa grupām, tādēļ tik lielas kruīzu līnijas atgriešanās Rīgā liecina, ka mazinās ģeopolitiskās situācijas negatīvā ietekme uz tūrismu Baltijā.

2024. gada kruīza sezonā Rīgas ostā pieteiktas 67 kuģu vizītes, kas ir par piecām vairāk nekā pērn. Deviņas kuģu vizītes plānotas uz divām dienām ar nakšņošanu Rīgā, bet 13 kuģi apmeklēs Rīgas ostu pirmo reizi. Sezona ilgs no aprīļa līdz decembrim.

Tāpat ziņots, ka 2023. gadā Rīgas ostā tika uzņemts kopumā 81 681 kruīza kuģu pasažieris, kas ir par 7,9% vairāk nekā iepriekšējā sezonā. Lielākā daļa kruīzu ceļotāju bija no Vācijas, ASV un Lielbritānijas.

Aptauja

Cik bieži lasi/klausies tiešsaistes mediju LASI.LV?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.