Oktobra sākumā sākts darbs pie Hipokrāta un Malienas ielas krustojuma pārbūves. Projekta risinājums paredz krustojuma vietā izbūvēt rotācijas apli.

Reklāma

Darbi sākušies ar lietus kanalizācijas un apgaismojuma izbūvi Kvēles ielā. Ievērojami satiksmes ierobežojumi apkaimē gaidāmi nākamgad, kad darbus atsāks pēc ziemas tehnoloģiskā pārtraukuma.   

Hipokrāta un Malienas ielas krustojuma pārbūve sākta ar lietus kanalizācijas un apgaismojuma izbūvi Kvēles ielā, kur plānots strādāt līdz ziemas tehnoloģiskā pārtraukuma sākumam. Pārtraukuma sākums ir atkarīgs no laikapstākļiem, šobrīd tiek plānots, ka tas varētu būt ap novembra vidu. Pagaidām Hipokrāta un Malienas ielā iedzīvotājiem ir jārēķinās ar lokāliem satiksmes ierobežojumiem, kad darbu veikšanai pa posmiem aizņems vienu brauktuves joslu. Ievērojamāki satiksmes ierobežojumi gaidāmi nākamgad.

Vilnis Ķirsis, Rīgas domes priekšsēdētājs: 

"Krustojuma pārbūve ir viena no prioritātēm, par ko iestājušies Mežciema apkaimes iedzīvotāji. 

Satiksmes organizācija krustojumā ir bīstama gan gājējiem un velobraucējiem, gan autovadītājiem. Pēc rotācijas apļa, apgaismotu gājēju pāreju un citu labiekārtojumu ieviešanas Hipokrāta un Malienas ielu krustojums būs drošs visiem satiksmes dalībniekiem."

Hipokrāta un Malienas ielas krustojums.

Lai uzlabotu krustojuma caurlaides spēju, tas tiek pārbūvēts par rotācijas apli ar trīs zariem. Būvprojekts arī paredz rotācijas apļa pieejās izbūvēt neregulējamas gājēju pārejas ar speciālu apgaismojumu. Projekta ietvaros tāda paša tipa gājēju pāreju izbūvēs arī uz Mežciema ielas. Tāpat paredzēts pārbūvēt un labiekārtot esošās sabiedriskā transporta pieturvietas.

Dambjapurva ielas pieslēgumā pie rotācijas apļa paredzēts mainīt esošo satiksmes organizāciju, lai samazinātu transportlīdzekļu caurbraukšanas iespēju caur dzīvojamo zonu. Projekta risinājums paredz atļaut nobraukšanas iespēju no rotācijas apļa uz Dambjapurva ielu, bet netiek paredzēta uzbraukšanas iespēja no Dambjapurva ielas rotācijas aplī.

Būvdarbus veic SIA CBF “Ļ-KO” un tā izmaksas ir 2,9 miljoni eiro.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.