Nedēļas nogalē Stāmerienas pilī aizvadīts laikmetīgās dejas festivāls "Laiks dejot", ko atbalsta arī sadarbības partneri Armēnijā un Portugālē, raksta "Dzirkstele".

Reklāma

Festivālu rīkojusi biedrība "Party" sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, Stāmerienas pili un Gulbenes novada kultūras centru. Starp atbalstītājiem bijis arī Valsts kultūrkapitāla fonds, kā arī sadarbības partneri Armēnijā un Portugālē.

Kā izteikusies Stāmerienas pils projektu vadītāja Anita Birzniece, festivāls Stāmerienu padarot par ļoti nozīmīgu kultūras notikuma epicentru. Tas mudina lepoties arī visu novadu. Savukārt festivāla rīkotājiem, pedagogiem, māksliniekiem īpaši fascinējoša šķietot Stāmeriena, pils, daba. 

Tā esot vide, kur deja, mākslinieki un skatītāji enerģētiski mijiedarbojas un rezultātā gūst iespaidīgas mirkļa sajūtas.

Šoreiz festivāls skatītājus Stāmerienā vairāk iepazīstinājis tieši ar Portugāles laikmetīgo deju. Notikusi publiskā skatuves kustības meistarklase Gulbenes novada režisoriem un aktieriem, un ne tikai – visas brīvās dalībnieku vakances uz šo pasākumu bijušas aizņemtas. Meistarklase bijusi par brīvu, noritējusi horeogrāfes un dejotājas Olgas Žitluhinas vadībā.

Festivāla ietvaros interesentiem mācītas arī dejas un kustības nodarbībā ar nosaukumu "Apzināta kustība/ Apzināta darbība", pasākuma dalībnieki varēja noskatīties deju izrādi "Kopā būt". Tajā piedalījušies arī horeogrāfi un dejotāji no Portugāles un Kanādas.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.