Piedāvājam iespēju noklausīties raidieraksta "Pārāk daudz grāmatu" sarunu par gruzīnu rakstnieka Bekas Adamašvili (1990) postmodernisma romānu "Šajā romānā visi mirst" ("Latvijas Mediji", 2024) un tā fragmentu. Sarunājas raidījuma vadītājas Līva un Jūlija, kā arī grāmatas literārā redaktore Linda Kusiņa-Šulce. Grāmatas fragmentu lasa Rihards Zelezņevs.

Kas ir metaliteratūra? Ko nozīmē nāve grāmatā? Un ko tie autori vispār atļaujas? It īpaši ja pēc Barta paši ir miruši.

Postmodernisms pieļauj romānu konstruēt neierasti – tā, ka strukturālās detaļas, ko citi rakstnieki rūpīgi slēpj un nevēlas pieļaut, lai lasītājs tās ievērotu, šeit tiek izvirzītas priekšplānā. Nu un, protams, uzvaras gājienu svin kultūras zīmes un atsauces. Ko šajā romānā saskatījām mēs?

Noklausies!

Grāmatu no gruzīnu valodas tulkojusi Nona Tauriņa, vāka dizaina autors Emīls Garjānis.

Beka Adamašvili.


Raidieraksta sērija tapusi un grāmata izdota ar Eiropas Savienības programmas "Radošā Eiropa" atbalstu.

KONTEKSTS

Grāmatu izdevniecība "Latvijas Mediji" darbu sāka 1998. gadā ar latviešu rakstnieka Vladimira Kaijaka romānu "Enijas bize". Oriģinālliteratūra allaž ir bijusi izdevniecības galvenais stūrakmens un veiksmes stāsts. Vairāki romāni saņēmuši "Lielo lasītāju balvu". Šodien izdevniecība "Latvijas Mediji" piedāvā oriģinālo un tulkoto literatūru, vēsturi un dokumentālo literatūru, praktiskās grāmatas, gadagrāmatas, kalendārus, bērnu grāmatas. Katru gadu izdevniecība lasītāju rokās nodod vairāk nekā 100 dažādu nosaukumu darbus.

Jaunākās grāmatas meklē izdevniecības veikalā šeit