Literatūrā var atrast daudz informācijas par dažādu medus šķirņu īpašībām. Rūpīgi iepazīstoties ar šo informāciju, bieži izrādās, ka dažādu autoru medus apraksti atšķiras. Rodas pamatots jautājums – kuram ir taisnība?

Iespējams, ka taisnība ir visiem autoriem. Un viņu viedokļi atšķiras tāpēc, ka viņi dzīvo dažādās vietās un raksta par savā teritorijā savākto medu.

Pat vienā apgabalā (viena un tā pati medusaugu valsts) nav divu vienādu medu. Ja salīdzinām dažādos reģionos ievāktu vienas šķirnes medu, atšķirības būs vēl lielākas.

Piemēram, leģendārais liepu medus. Dažādos reģionos šā medus krāsa var mainīties no sarkanīgas līdz gaiši dzeltenai ar zaļganu nokrāsu. Attiecīgi arī šo medu garša, ķīmiskais sastāvs un dziednieciskās īpašības ievērojami atšķirsies. Liepu medus, kas ievākts Latvijā, Itālijā vai Burjatijā, ir ļoti atšķirīgs!

Ikvienam medum piemīt to augu ārstnieciskās īpašības, no kuriem tas savākts. 

Jebkurš medus ir noderīgs cilvēkam, jo neatkarīgi no tā botāniskās izcelsmes medus darbības mērķis ir uzlabot mūsu ķermeņa orgānu un sistēmu darbību, kā arī stiprināt imunitāti.

Bites sniedz cilvēkam unikālu iespēju izvēlēties medu ne tikai kā noderīgu, bet arī kā garšīgu dziedināšanas līdzekli. Tāpēc medu vajadzētu izvēlēties pēc garšas.

Nobaudot medu, tas ātri izšķīst mutē un nonāk asinsrites sistēmā. Mūsu ķermenis veic medus bioķīmisko analīzi, lai noskaidrotu, vai šajā medū ir noderīgas vielas, kas organismam ir vajadzīgas attiecīgajā brīdī. Un, ja šīs vielas tur ir, smadzenes dos signālu – es gribu! Cilvēks uztvers šo signālu kā Garšīgi!

Tāpēc nav tik svarīgi, kādā krāsā ir medus, kā to sauc un cik tas maksā. Noteikti nobaudi medu! 

Medus, kas tev patīk visvairāk, ir vislabākais un noderīgākais tev šajā brīdī! 

Medus ir dziedniecisks un arī ļoti individuāls. Katrs pats sajūtu līmenī zina, kas ir nepieciešams šajā brīdī.

Ir pilnīgi normāli, ja saimniecei mājās ir viena medusburciņa, saimniekam – cita un bērniem – vēl trešā vai ceturtā.

Vispareizākais veids, kā iegādāties medu, ir doties pie biškopja uz dravu vai tirdziņu, parunāties par medu, par dzīvi, nogaršot medus paraugus. Ja iespējams, apciemo tirdziņā vairākus biškopjus un, balstoties uz savām sajūtām, pieņem lēmumu par pirkšanu.

Ja medus negaršo, tas nenozīmē neko. Vienkārši tev šis medus konkrētajā brīdī nav nepieciešams. Var gadīties, ka medus, kas garšo pašlaik, pēc pāris mēnešiem nešķiet interesants. Tas liecina par to, ka tu mainies un ka ir vajadzīgs kaut kas cits.

Medus darbības mērķis ir uzlabot mūsu ķermeņa orgānu un sistēmu darbību, kā arī stiprināt imunitāti.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.