"Baltu ceļš" aptver seno baltu tautu vēsturi un apdzīvotās teritorijas. Vēsta par seno baltu tautu unikālo vēstures mantojumu, kas vēl nesen bijis maz pētīts un noslēpumainības plīvura klāts un ar kuru tagad mēs, latvieši un lietuvieši – baltu pēcnācēji un šobrīd vienīgās baltu tautas, – varam patiesi lepoties un saudzīgi nodot turpmākajām paaudzēm. Šoreiz apskatīsim pārgājienu iespējas Latvijā.

Sēlpils pilskalns – Taborkalns – Ezernieku velnakmens

  • 1 dienas maršruts
  • 6 km
  • Nav pieejams ar bērnu ratiem
  • Tiešā Sēlpils apkārtnē diemžēl nav nevienas ēdināšanas vietas. Tuvākais lielākais veikals ir Sēlis

Sēlpils pilskalns ar koka pili līdz 13. gadsimta sākumam bija senās Sēlijas valdnieku pils un sēļu politiski ekonomiskais centrs, kurā ietilpa vairāki ciemi. Pēc teritorijas nonākšanas Livonijas ordeņa varā uz Sēlpils pilskalna uzcelta liela Livonijas ordeņa mūra pils, kas 16. gadsimtā pat kalpoja par Kurzemes un Zemgales hercogu galma rezidenci. Ordeņa mūra pils nopostīta Ziemeļu kara laikā 1704. gadā. Zem mūra pils drupām uzieti baltu ciltīm raksturīgi atradumi. Mūsdienās pilskalns atrodas uz salas Daugavā ar gleznainu ainavu visapkārt un apmeklētājiem labiekārtotu atpūtas vietu ar vides objektu Gliemezis, kas veidots līdzīgi gliemežvākiem, kuri atrasti arheoloģiskajos izrakumos par senajiem sēļiem: tos izmantoja kā maiņas ekvivalentu. Salai var piekļūt ar laivu vai apskatīt to no Daugavas krasta.

Vides objekts "Gliemezis".

Dodies uz Taborkalnu – augstāko pauguru Sēlijas pauguraines ziemeļu galā, kur atrodas Strūves ģeodēziskā loka punkts Dabors-kalns un 28 m augstais Taborkalna skatu tornis – viens no jaunākajiem un kvalitatīvākajiem skatu torņiem Latvijā. 

Taborkalns.

Pavisam netālu no Taborkalna ir diezgan iespaidīga izmēra bedrīšakmens, kulta vieta – Ezernieku velnakmens. Uz dižakmeni no ceļa ved maza taciņa.