Latvijas basketbola izlase pārbaudes spēļu ciklā paliek uz uzvaru viļņa – Taivānā ar 84:72 pārspēta Puertoriko. Pirmajā puslaikā latviešu sniegums uzbrukumā bija samocīts, problēmas spēlē viens pret vienu un reti izdevās tikt pie metieniem no labām pozīcijām. Pārtraukumā ejot 35:33.

Ģērbtuvē tika izdarīti pareizie secinājumi, otrajā puslaikā komanda atraisījās, no tālās distances iegūstot pārsvaru un to arī noturot līdz beigām. Rezultatīvākie ar 14 punktiem Rolands Šmits (trīspunktnieki 4/6) un Artūrs Žagars (2/3), bet par vienu mazāk Dāvim Bertānam (4/8). Komandai trejačos 12/33. Garā gala spēlētājiem zem groza klājās grūti, Marekam Mejerim pozitīvas epizodes uzbrukumā (10 punkti), ne tik labas aizsardzībā.

Pirmajā spēlē šovasar gana liels laiks laukumā Jānim Timmam (18:52), gūstot trīs punktus, bet par lietderību treneru acīs vēl būs jācīnās pēdējā pārbaudes spēlē otrdien pret Lietuvu. Malā vakar palika Andrejs Gražulis un Artūrs Strautiņš.

"Pēc gara lidojuma nebija viegli atrast ritmu. Rotējām ar 12 spēlētājiem, lielākā daļa izskatījās labi, cīņas laikā uzlabojām sniegumu,"

lakonisks bija Latvijas izlases galvenais treneris Luka Banki.

"Svarīgākais, ka pēc ceļojuma bijām gatavi izturēt spiedienu. Puertoriko spēlēja tiešām agresīvi, taču tikām galā, īpaši otrajā puslaikā," piebilda kapteinis Dairis Bertāns.

Puertoriko sagatavošanās posmā spēlējusi pret ļoti spēcīgiem pretiniekiem. Pēc uzvaras pār Dominikānu sekoja zaudējumi ASV, Itālijai, Serbijai, kur spēlēja vēl pagājušās nedēļas trešdienā, un Taivānā dienu pirms mača pret latviešiem arī Lietuvai (80:93). Leišiem aiz muguras jau deviņas pārbaudes spēles, jāizceļ, ka pret Somiju uzvaras dalītas uz pusēm, pret Franciju divi zaudējumi. Francūžiem vakar pirmā neveiksme aizvadītajās septiņās spēlēs – 74:78 pret Austrāliju. Kanādieši zaudēja Dominikānai (88:94), bet uzvarēja Spāniju (85:80 PL).