Šī gada pasaules vicečempions motokrosā 125 kubikcentimetru klasē Jānis Reišulis spēris soli tuvāk Eiropas čempiona titulam, izcīnot uzvaru Beļģijā notikušajā posmā. Lommelas smilšainajā trasē Reišulis pirmajā braucienā izcīnīja uzvaru, otrajā zaudēja tikai somam Kasimiram Hindersonam, bet posmā ar 47 punktiem svinēja drošu uzvaru.

Viņa sīvākais konkurents čempionāta kopvērtējumā Matiss Valēns no Francijas nopelnīja par desmit punktiem mazāk un bija trešais. Pirms pēdējiem diviem posmiem, kas notiks Zviedrijā un Lielbritānijā, Reišulis ir līderis ar 313 punktiem, kamēr Valēns nu atpaliek jau par 31 punktu.

Tikmēr Ziemeļīrijā notika pasaules čempionāta motokrosā ekipāžām desmitais posms, kur tuvu goda pjedestālam bija 17 gadus vecie dvīņubrāļi Daniels un Bruno Lielbārži. Viņiem braucienos trešā un piektā vieta, posma summā ceturtā. Kopvērtējumā ļoti sīva cīņa notiek starp beļģi Marvinu Vanlušenu un nīderlandieti Etjēnu Baksu, kuriem attiecīgi ir 399 un 381 punkts, savukārt

Lielbārži savā pirmajā pilnajā sezonā pasaules čempionātā ar 236 punktiem ir sestie. Līdz sezonas beigām palikuši četri posmi.

Soms Kalle Rovanpere trešo gadu pēc kārtas uzvarējis Igaunijas rallijā, nostiprinoties pasaules čempionāta kopvērtējuma vadībā. Divdesmit divus gadus vecais soms, kurš savulaik ir bijis arī Latvijas čempiona godā, uzvarēja 15 no 21 ātrumposma, tuvāko sekotāju beļģi Tjerī Nevilu pārspējot par 52,7 sekundēm. Vēl pirms pašām sacīkstēm tehniskas likstas piemeklēja mājinieku favorītu Otu Tenaku, kura "Ford Puma" braucamajam vajadzēja mainīt dzinēju, par to igaunim saņemot piecu minūšu sodu. Tenaks uzvarēja sešos ātrumposmos, taču augstāk par astoto vietu tikt nespēja. Kopvērtējumā Rovanpere ir iekrājis 170 punktus, kamēr tuvākajam sekotājam Elfinam Evansam no Lielbritānijas ir par 55 punktiem mazāk. Tenaks piecus posmus pirms sezonas beigām ar 104 punktiem ir ceturtais.

F-1 čempionātā septīto uzvaru pēc kārtas un devīto šosezon izcīnīja "Red Bull" pilots Makss Verstapens, kurš ar 280 punktiem ir pārliecinošs kopvērtējuma līderis.