Latvijas basketbola izlase pirmajā pārbaudes spēlē pirms Pasaules kausa finālturnīra Liepājā ne bez grūtībām ar 87:77 uzvarēja Zviedriju, kas gatavojas olimpiskajam priekškvalifikācijas turnīram. Pēc ātra, rezultatīva un skaistām epizodēm bagāta pirmā puslaika, kuru mājinieki uzvarēja ar 54:35, Latvijas izlase otrajā spēles daļā sāka buksēt, pieļaujot kļūdas un pazaudējot precizitāti, kas zviedriem ļāva pietuvoties četru punktu attālumā.

Beigās divciparu pārsvars gan tika atjaunots. Uzvarētājiem Rolands Šmits guva 17, Artūrs Strautiņš 14, Dairis Bertāns un Andrejs Gražulis pa 12 punktiem.

Vīlušies bija tie spēles apmeklētāji, kuri laukumā vēlējās redzēt liepājnieku Kristapu Porziņģi, taču viņš savā dzimšanas dienā spēlei netika pieteikts. Malā palika arī otrs NBA spēlētājs Dāvis Bertāns, tāpat kā Jānis Timma un Anžejs Pasečņiks. Kā skaidroja izlases galvenais treneris Luka Banki, tad Porziņģis pagaidām veselības likstu dēļ kopā ar pārējiem Liepājas treniņnometnē nav darbojies, treniņos strādājot pēc individuālas programmas. "Protams, Kristaps būtu priecīgs nosvinēt dzimšanas dienu laukumā savā pilsētā pie saviem līdzjutējiem, taču dzīvē visu nevar saplānot.

Gatavošanās pakārtota tam, lai labākā sportiskā forma būtu uz pirmo Pasaules kausa spēli, tāpēc mums jābūt ļoti uzmanīgiem,"

no Banki teiktā noprotams, ka veselības likstas nav pārāk nopietnas, taču lieks risks nav nepieciešams un arī nākamajā pārbaudes mačā diezin vai Latvijas basketbola lielāko zvaigzni vēl laukumā redzēsim. Treneris arī norādīja, ka pirmais puslaiks apliecinājis – komanda dodas pareizajā virzienā. "Varbūt neesam atlētiskākā komanda pasaulē, taču varam parādīt labas kvalitātes basketbolu," tā Banki. "Prieks, ka spēlē, kura gāja kā pa kalniem un kurā labi momenti mainījās ar nedaudz bezcerīgiem brīžiem, mācējām beigās uzvarēt. Brīžiem izskatījāmies laukumā tā, kā gribam izskatīties, tagad galvenais to noturēt ilgākā laika periodā," arī izlases kapteinis Dairis Bertāns uzsvēra, ka sniegumā jādabūn lielāka stabilitāte.

Rīt "Arēnā Rīga" pret Gruziju nākamā pārbaudes spēle. Gruzīni pirms došanās uz Rīgu pakutināja nervus Lietuvai, pēdējā ceturtdaļā atspēlējot 17 punktu deficītu, taču beigās ar 102:104 zaudējot. Pirmās divas pārbaudes spēles aizvadījusi arī Latvijas pretiniece Pasaules kausā Francija, ar 93:36 sagraujot Tunisiju un ar 80:69 pieveicot Melnkalni.

Pie jaunas darba vietas ticis Artūrs Kurucs, kurš pēc astoņiem gadiem Spānijas klubā Vitorijas "Baskonia" nu pārcelsies uz Grieķijas vienību Patras "Promitheas". Vienošanās noslēgta uz vienu sezonu. Kuruca jaunā komanda nākamajā sezonā bez Grieķijas čempionāta spēlēs arī FIBA Čempionu līgā.