Latvijas U-20 izlases basketbolistes Eiropas čempionātā A divīzijā iekļuvušas ceturtdaļfinālā, kur tiksies ar Portugāli. Savukārt Latvijas vīriešu basketbola izlase, turpinot gatavošanos Pasaules kausa finālturnīram, trešdien pirmajā pārbaudes mačā Liepājā ar rezultātu 87:77 (26:22, 28:13, 15:26, 18:16) pārspēja Zviedriju. Latvijas izlasē rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Rolands Šmits.

Aigara Neripa vadītā komanda vakar astotdaļfināla mačā ar 81:72 uzvarēja Zviedrijas vienaudzes. Luīze Sila sameta 23 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, bet cita komandas līdere Vanesa Jasa pievienoja 17 punktus. Latvietes pirmajā ceturtdaļā iekrāja astoņu punktu pārsvaru, ko prasmīgi nosargāja, devīto reizi vēsturē U-20 vecuma grupā iekļūstot starp astoņām labākajām komandām Eiropā. Pirms tam Latvijas juniores Viļņā un Klaipēdā notiekošajā čempionātā ar 62:66 zaudēja Beļģijai, ar 76:69 uzvarēja Itāliju un ar 67:56 Turciju, savā apakšgrupā izcīnot pirmo vietu. Ceturtdaļfinālā rīt gaidāma spēle pret Portugāli, kas astotdaļfinālā ar 70:68 negaidīti uzvarēja Ungāriju.

Vakar zviedru pārbaudījums bija arī Latvijas vīru valstsvienībai, kas Liepājā aizvadīja pirmo pārbaudes spēli pirms Pasaules kausa. Diemžēl savā dzimšanas dienā malā palika Kristaps Porziņģis, kā arī Dāvis Bertāns. Pieteikumā nebija arī Jānis Timma un Anžejs Pasečņiks.

"Darba procesā esam saskārušies ar nelielām problēmām, kas ietekmē sastāva izvēli. Šo četru spēlētāju gatavošanās pagaidām notiek saskaņā ar individuālu grafiku," izvēli skaidroja galvenais treneris Luka Banki. Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss norādīja, ka Porziņģa un Dāvja Bertāna nespēlēšana nav saistīta ar viņu apdrošināšanu, kura ir nokārtota, bet tā ir trenera izvēle.

Latvijas vīriešu basketbola izlase pirmajā pārbaudes mačā Liepājā ar rezultātu 87:77 (26:22, 28:13, 15:26, 18:16) pārspēja Zviedriju.

Treniņus sākusi arī Latvijas pretiniece Pasaules kausa finālturnīrā Kanāda. Viņiem pagaidām neskaidrība par NBA čempionu Džamalu Mareju, kurš pēc garas sezonas Denveras "Nuggets" rindās nav labākajā fiziskajā kondīcijā. Aizvadītās sezonas "play off" izcīņā Marejs vidēji spēlē guva 26 punktus.