Pēc blakšu invāzijas Parīzē londonieši ir tramīgi un piesardzīgi. Tikmēr dažas Lielbritānijas pilsētas jau blakšu varā.
"Lai labs miegs un lai blaktis nekož" (angliski – "Sleep tight, don’t let the bedbugs bite") – ir viens no britu iemīļotajiem teicieniem, novēlot bērniem labu nakti. Izrādās, ka gultas blaktis atsevišķās vietās Apvienotajā Karalistē (AK) ir pamanījušās savairoties jau krietni pirms Parīzes blakšu skandāla.
Piejūras pilsētā Soutendā, kas atrodas apmēram 60 km no Londonas, seškājainie asinssūcēji ir savairojušies krietnā daudzumā.
"Mums šeit ir nepatīkama situācija. Cilvēki atnes mājās blaktis no sabiedriskā transporta, tās ir lietotās mēbelēs, kopmītnēs, pansionātos,"
stāsta Soutendas pilsētas kaitēkļu apkarošanas firmas direktors Kirks Deijs. Kopš jūlija kompānijai pat nācies pagarināt darbalaiku, jo darba kļūstot tikai vairāk un vairāk. "Kad blaktis ielien aiz tapetēm, kājlīstēm, ērti iekārtojas visās spraugās un spraudziņās, tad tā kļūst par reālu problēmu. Ja skatās no biznesa viedokļa, tad, protams, gribam, lai mums būtu darbs, bet nevēlamies, lai tā kļūst par epidēmiju, tas mūsu darbu padarīs krietni vien grūtāku." Kompānijas direktors sūdzas, ka, piemēram, daudzdzīvokļu mājā, iznīdējot blaktis vienā dzīvoklī, tās ieradīsies no kaimiņiem, tādēļ tā ir kā cīņa ar vējdzirnavām, turklāt uz labām klientu atsauksmēm par teicami padarītu darbu necerēt.
Londonieši sabijušies
"Londonas metro pasažieri ir pieraduši pie dažnedažādiem skatiem un skaņām," raksta "The Guardian", "taču otrdien valdīja neierasts satraukums." Izrādās, pasažieri pamanījuši blaktis. Viena no tām iemūžināta, pastaigājoties pa kāda pasažiera kāju Viktorijas metro līnijā, kaut gan eksperti nav vienisprātis par insekta izcelsmi. Kāds cits pasažieris sociālajā tīklā "TikTok" ievietojis video ar blakti uz metro vilciena jumta, taču arī tur grūti noteikt, kas tas par kukaini.
Tiek ziņots, ka pa kādai blaktij redzēts arī Ziemeļanglijas vilcienos.
Acīmredzot tas ir galvenais iemesls, kādēļ pēdējā laikā ir vairāk brīvu sēdvietu, jo daļa pasažieru baidās apsēsties uz sēdekļa, kuru varētu būt apsēdušas blaktis.
Vietnes "My London" žurnālists Ādams Toms apraksta, kā speciāli devies meklēt blaktis metro vagonos, un, neko neatradis, galapunktā gājis runāties ar avīžu tirgotāju. Izrādās, pārdevēja pieaugusī meita, investīciju konsultante, katru dienu pieprasot, lai viņš pēc darba uzreiz nomainītu drēbes un nomazgātos. "Viņa brauc ar Viktorijas līnijas metro un pat nevar apsēsties, jo ir pārliecināta, ka blaktis atved cilvēki, kuri atbraukuši te pavadīt brīvdienas."
Vagoni naktīs tiek dezinficēti
"Transport for London" ziņo, ka metro vagoni tiek dezinficēti katru nakti, Londonas mērs Sadiks Kāns regulāri konsultējas ar franču amatpersonām par to, kā labāk izvairīties no Parīzes mēroga blakšu demogrāfiskā sprādziena. "Pagaidām [blakšu] invāzija Londonas sabiedriskajā transportā nav reģistrēta. Taču mums ir jābūt uzmanīgiem, vai ne? Mums ir jāpārliecinās, ka tās neatceļo arī uz mūsu pilsētu," saka pilsētas mērs, atzīstot, ka problēma varētu būt aktuālāka Londonas viesnīcās un viesmīlības sektorā.
Izrādās, blaktīm divu stundu ceļojums "Eurostar" vilcienā tāds nieks vien ir, vismaz teorētiski.
Tikmēr sociālajos tīklos uzradies ne viens vien blakšu joks, piemēram, "Eurostar" biļešu reklāma decembrim ar komentāru: "Blaktis tikušas pie savas mārketinga komandas!" Tāpat tiek apsmaidīta Parīzes modes nedēļa, secinot, ka blaktis pēc tam paspējušas uz lidojumiem pa visu pasauli pilnīgi par brīvu.