Platformas "Telegram" dibinātāja Pāvela Durova aizturēšana nav politisks solis, pirmdien apliecināja Francijas prezidents Emanuels Makrons, norādot, ka lēmums šajā lietā ir izmeklēšanas tiesnešu ziņā.
""Telegram" prezidenta aizturēšana Francijas teritorijā notika patlaban notiekošās tiesas izmeklēšanas ietvaros," platformā "X" pauda Makrons.
"Tas nekādā ziņā nav politisks lēmums. Spriedums šajā lietā ir tiesnešu ziņā," klāstīja prezidents, piebilstot, ka ir lasījis "nepatiesu informāciju" par Francijas lomu šajā lietā.
"Telegram" dibinātājs sestdien tika aizturēts Parīzes Le Buržē lidostā, kad ar privāto lidmašīnu bija ieradies no Azerbaidžānas galvaspilsētas Baku.
Durovs tiek apsūdzēts, ka nav veicis pasākumus, lai ierobežotu savas platformas noziedzīgu izmantošanu.
"Telegram": Durovam nav nekā slēpjama
Pāvelam Durovam nav nekā slēpjama, pirmdien pavēstīja "Telegram".
"Telegram" pavēstīja, ka "Durovam nav nekā slēpjama un viņš bieži ceļo pa Eiropu".
"Telegram" ievēro ES tiesību aktus, tostarp Digitālo pakalpojumu aktu, un tā moderācija atbilst nozares standartiem," norādīja "Telegram". "Ir absurdi apgalvot, ka platforma vai tās īpašnieks ir atbildīgs par šīs platformas ļaunprātīgu izmantošanu."
Durovs izveidoja "Telegram" 2013. gadā pēc tam, kad viņa pirmais projekts - Krievijas sociālais tīkls "VKontakte" (VK) - saskārās ar grūtībām, kurās viņš vainoja Kremli. Viņš 2014.gadā pameta Krieviju.
"Telegram" ir kļuvis ārkārtīgi populārs, daļēji pateicoties tam, ka tā ziņojumapmaiņas kanālos ir viegli skatīties un publicēt videoklipus.
Taču kritiķi apsūdz to, ka tajā bieži vien tiek izvietots nelikumīgs saturs, sākot ar ekstrēmiem seksuāliem attēliem, dezinformāciju un arī narkotiku iegādes pakalpojumiem.
Krievijas vēstniecība Parīzē paziņoja, ka tā ir pieprasījusi piekļuvi Durovam, bet nav saņēmusi atbildi no Francijas.