Par izstāšanos no "Vienotības" pagājušajā nedēļā paziņoja Lolita Čigāne, kura šādu iesniegumu partijas valdei adresēja jau otro reizi. Pirmo reizi tas notika 2017. gada vasarā, kad viņa ar domubiedriem Ilzes Viņķeles vadībā iesaistījās "Kustības Par" dibināšanā. Kad "Par" vienojās par sadarbību ar "Latvijas attīstībai", L. Čigāne un vēl vairāki aizgājušie atgriezās "Vienotībā".

Reklāma

"Politika vienmēr ir bijusi mana kaislība, bet es tajā varu sevi realizēt, arī nepārstāvot nevienu partiju," tā piektdien L. Čigāne sacīja "Latvijas Avīzei".

Arī par gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām viņa neesot domājusi. Tas nesaskan ar to, kā L. Čigānes izstāšanos no "Vienotības" neformāli uztvēruši viņas nu jau bijušie partijas biedri. Saeimas vēlēšanu rezultāti parādīja, ka daļa partijas vēlētāju L. Čigāni vairs neatbalsta, jo bija daudz svītrojuši. Tāpēc viņa savu politisko karjeru, iespējams, vēloties turpināt citā sev tuvākā partijā, kas varētu būt "Progresīvie" un "Kustība Par". Nav izslēgts, ka nākotnē abas šīs partijas varētu tuvināties. 

14. Saeimas vēlēšanās L. Čigāne startēja ar 9. numuru "Jaunās Vienotības" Rīgas apgabala sarakstā, bet palika 27. vietā. Viņu bija svītrojuši 6434 vēlētāji, kas bija viens no augstākajiem svītrojumu cipariem. 

Pretim L. Čigānes uzvārdam bija pievilkts arī ievērojami vairāk krustiņu nekā vairākumam kandidātu (5218), kas tomēr nebija pietiekami iekļūšanai Saeimā.

Saeimas vēlēšanu rezultātus L. Čigāne piemin arī iesniegumā "Vienotības" vadībai, kas partijai jau ir nosūtīts 18. aprīlī, bet atklātībā nāca trīs nedēļas vēlāk, kad par to L. Čigāne paziņoja pati. "Lielais svītrojumu skaits tomēr liecina, ka man nav izdevies ieaugt atpakaļ partijā un iesakņoties," iesniegumā raksta L. Čigāne. Viņa augstu novērtējot "Vienotības" spēju uzņemties valsts vadību krīzes situācijā, "bet vēlos redzēt straujāku, iekļaujošākas, modernākas, vairāk uz tautas attīstību vērstas rīcības".

Politika bija un būšot L. Čigānes kaislība, jo ar to viņa nodarbojusies arī pirms ievēlēšanas Saeimā, strādājot, piemēram, "Providus", "Delnā". L. Čigāne apzinoties savu "vētraino politisko pagātni", kurā ir arī aiziešana no "Vienotības" un atgriešanās tajā, tāpēc viņa noteikti tagad nestāšoties nevienā citā partijā un vēlas "aktīvo politisko darbu "Vienotībā" noslēgt atbildīgā veidā". Tā pirmsākumi ir 2010. gada vasarā, kad Sarmīte Ēlerte izveidoja "Lietussargu grupu", kurā bija arī L. Čigāne. Šī grupa vēlāk pievienojās "Pilsoniskajai savienībai" – tā savukārt pēc tam iesaistījas "Vienotības" dibināšanā. Tagad L. Čigāne savu interesi par politiku turpina realizēt dažādos starptautiskajos projektos.