Austrāliešu pētnieki no Kērtina universitātes superdatorā uzmodelējuši planētas tektonisko plātņu kustības attīstību, paātrinot to vairākus tūkstošus reižu, rezultātā iegūstot ainu par to, kas sagaida Zemi pēc aptuveni 200 miljoniem gadu.

Reklāma

 Un tas būs:

  • Austrālija sadursies ar Eirāziju un kopā virzīsies Amerikas virzienā;
  • visi kontinenti apvienosies vienotā milzīgā superkontinentā, ko dēvēs par Amāziju;
  • Pasaules okeāna ūdens līmenis pazemināsies;
  • Klusais okeāns izzudīs – paliks tikai Indijas un Atlantijas okeāns;
  • kontinentu apvienošanās izraisīs jaunus klimatiskos apstākļus: uz Zemes pamatā valdīs sausi laikapstākļi ar pietiekami augstu dienas temperatūru.

Tostarp pagaidām neesot izdevies saprotami pareģot Antarktīdas likteni. Pastāvot reāla iespēja, ka tā uz visiem laikiem palikšot nekustīga.

Var piebilst, ka vēsturnieki un ģeologi jau sen pauduši, ka kontinentu sadursmes esot ciklisks process, un visas Zemes pastāvēšanas vēsturē tādi notikumi jau bijuši. Līdz ar to esot skaidrs arī tas, ka pēc Amāzijas izveidošanās kaut kad kontinenti atkal sadalīsies un izveidosies kaut kas pavisam jauns. Kaut kad.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.