Britu biotehnoloģiju un gēnu inženierijas uzņēmums "Colossal Biosciences" pavēstījis par plāniem jau tuvākajā laikā gluži reāli atdzīvināt jau pasen pilnībā izmirušos spalvainos mamutus.

Paredzēts, ka pirmais spalvainītis mūsdienu pasaulē uzradīšoties ne vēlāk par 2029. gadu, un tā genomu atjaunos no izrakumos atrastajiem paraugiem, savukārt trūkstošos fragmentus papildinās ar Āzijas ziloņu DNS, jo šie dzīvnieki esot uzskatāmi par vistuvākajiem spalvaino mamutu radiniekiem – to genomi sakrītot par 99,6%.

Zināms, ka tādējādi izveidotus mamutu embrijus ievietos ziloņmātīšu miesās, kuras attiecīgi tad kalpos kā tā dēvētās surogātmātes. Uzņēmums paudis cerību, ka pēc nākšanas pasaulē šie atjaunotie mamuti dzīvos tundrā, tiesa, nenorādot, tieši kurā valstī tas būšot. Tostarp zināms, ka spalvainie mamuti gluži vēsturiski radušies Sibīrijā aptuveni pirms 450 000 gadu un jau pietiekami neilgā laikā kļuva par dominējošo sugu uz Zemes. Pēdējais šīs sugas pārstāvis esot nomiris pirms aptuveni četriem tūkstošiem gadu.

Dodo. Kopš 17. gadsimta beigām cilvēku darbības rezultātā tas ir izmiris.

Un vēl esot zināms, ka minētais britu uzņēmums gatavojoties līdzīgā veidā atjaunot arī Tasmānijas vilku un putnu dodo...

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.