"Baltu ceļš" aptver seno baltu tautu vēsturi un apdzīvotās teritorijas. Vēsta par seno baltu tautu unikālo vēstures mantojumu, kas vēl nesen bijis maz pētīts un noslēpumainības plīvura klāts un ar kuru tagad mēs, latvieši un lietuvieši – baltu pēcnācēji un šobrīd vienīgās baltu tautas, – varam patiesi lepoties un saudzīgi nodot turpmākajām paaudzēm. Šoreiz apskatīsim pārgājienu iespējas Latvijā.

Krustpils pils un Vēstures muzejs – Asotes pilskalns – Rogāļu dižakmens

  • 1 dienas maršruts
  • 9 km
  • Krustpils pils un Vēstures muzejs pieejami ar bērnu ratiem
  • Kur paēst Krustpilī: Lauku šiks, Lūšu krogs, Ķēķis un citur

Maršrutu var sākt ar Krustpils pils apmeklējumu. Pilī vairāku gadsimtu garumā saimniekoja baronu fon Korfu dzimta. Pēc apjomīgiem rekonstrukcijas un labiekārtošanas darbiem var aplūkot zāles un plašos gaiteņus ar jaunām ekspozīcijām par pilsētas vēsturi. Viena no muzeja ekspozīcijas telpām veltīta sēļu sentautai. Ekspozīcijā izmantoti muzeja krājumā esoši arheoloģiskie priekšmeti un sēļu 12.–13. gadsimta apģērbu un rotu rekonstrukcijas. Muzeja apmeklētājas, veroties spogulī, var ieraudzīt sevi tērptu senās sēļu sievietes apģērbā. Bērni savukārt var iejusties arheologa ādā, ar trīsi izceļot smagumu no izrakumu vietas.

Pēc pils apmeklējuma dodies Latgales virzienā, lai apskatītu Asotes pilskalnu – senās Asotes zemes pārvaldes centru, kas savulaik pakļāvās Jersikas ķēniņam. Izrakumos šeit atrasts biezs kultūrslānis ar celtņu un sadzīves priekšmetu paliekām. Apdzīvots jau kopš 1. gadu tūkstoša pirms Kristus līdz 13. gadsimtam. Pie pilskalna ir stends ar senās koka pils vizualizāciju.

Rogāļu dižakmens.

Noslēgumā tevi gaida jauka dabas taka ar Rogāļu dižakmens apskati. Līdz sarkanbrūnajam mikrolīna granīta akmenim aizved ainaviska dabas taka, kas vijas cauri Rogāļu gravai. Ejot pa taku, nonāksi ne tikai līdz pašam dižakmenim, bet sastapsi mītiskos tēlus no Rogāļu gravas rašanās teikas un redzēsi dzidro Mīlestības avotiņu.