Eiropas čempionātā futbolā atlikušas vairs tikai trīs nozīmīgākās spēles. Pirmajā pusfinālā otrdien tiksies Spānija un Francija, dienu vēlāk Anglija – Nīderlande. Čempioni kļūs zināmi svētdien.

Trijās no četrām ceturtdaļfināla cīņām uzvarētāja noskaidrošanai ar 90 minūtēm bija par maz. Spānija sarūgtināja mājiniekus vāciešus (2:1), papildlaika pirmspēdējā minūtē vārtus ar galvu gūstot Mikelam Merino. Pirms tam viena no čempionāta skaļākajām epizodēm, nepiešķirot 11 metru soda sitienu uz spāņu vārtiem par spēli ar roku soda laukumā. Viss pareizi, jo aizsarga Marka Kukureļas roka neatradās nedabiskā stāvoklī un bija vērsta praktiski vertikāli uz leju. Līdz ar šo maču futbolista karjeru noslēdzis Vācijas izlases pussargs Tonijs Kross, viens no labākajiem vidējās līnijas spēlētājiem šajā gadsimtā. Eiropas čempionātā mājinieki nespēj uzvarēt kopš 1984. gada.

Francija un Portugāle divu stundu laikā vārtu atslēgu neatrada, bet 11 metru sitienos francūži bija izcili, trāpot visus piecus un uzvarot ar 5:3. Francūži no spēles vārtus turnīrā nav guvuši, bet sasnieguši pusfinālu. Portugāļi kļuva par savas leģendas Krištianu Ronaldu ķīlnieku, bet viņa piemērs iedvesmos vēl daudzas paaudzes, 212 spēles izlasē, fantastika.

Angliju pret Šveici pamatlaika 80. minūtē izglāba Bukajo Saka (1:1), bet 11 metru sitienos angļi bija nesatricināmi – 5:3, vien otro reizi vēsturē iesitot visus piecus, pirmā bija 1996. gadā pret Spāniju. Spilgta dāvana Geretam Sautgeitam simtajā mačā izlases galvenā trenera amatā, pēdējo 50 gadu laikā vairāk nav nevienam.

Vācietim Tonijam Krosam (nr. 8) pēdējā spēle karjerā, bet Laminam Jamalam (nr. 19) jau 16 gadu vecumā liela loma gan Spānijas izlasē, gan grandā "Barcelona".

Arī Nīderlande atspēlējās pret Turciju un uzvarēja ar 2:1. Tūkstošiem turku fanu himnas laikā stadionā rādīja islāmistu labējo nacionāļu "pelēko vilku" žestu, par kuru divu spēļu diskvalifikāciju saņēma ceturtdaļfināla varonis Merihs Demirals. Nīderlande Eiropas četriniekā iekļuvusi pēc 20 gadu pārtraukuma, vienīgo lielo titulu viņi ieguva 1988. gadā, kad Eiropas čempionāts risinājās tieši Vācijā.

Spāņi būs nelieli favorīti pret francūžiem, uzbrukums pret aizsardzību, jaunība pret pieredzi. Spānijai pietrūks aizsarga Daniela Karvahala, kurš ceturtdaļfinālā pēdējās sekundēs nopelnīja otro dzelteno un līdz ar to sarkano kartīti. Francūžiem Kilians Mbapē nav līdz galam vesels, tomēr raujas cīņā. Angļu izredzes pusfinālā tiek vērtētas nedaudz augstāk, lai gan bilance savstarpējās spēlēs saliniekiem ir sliktāka un pēdējās deviņās spēlēs pret oranžajiem tikai viena uzvara (arī četri zaudējumi un četri neizšķirti).