Anglijas futbola izlase, kas pirms Eiropas čempionāta bukmeikeru vērtējumā tika uzskatīta par galveno favorīti, astotdaļfinālā pret Slovākiju bija tuvu katastrofai, taču Džūda Belingema brīnumsitiens kompensācijas laikā ļāva izglābties no zaudējuma un pēc tam papildlaikā svinēt uzvaru ar 2:1.

Slovāki, līdzīgi kā apakšgrupas mačos, aizvadīja labu pirmo puslaiku un tajā arī atklāja rezultātu, kad savus trešos vārtus turnīrā guva Ivans Šrancs. Angļi atkal ļoti blāvi spēlēja uzbrukumā, vienu reizi bumbu pretinieku vārtos ieraidīja, taču pēc aizmugures stāvokļa. Līdz pat kompensācijas laikam viņi nebija izdarījuši nevienu sitienu vārtu rāmī, reizi gan norībinot vārtu konstrukciju. Čempionāta lielākā sensācija bija pusotras minūtes attālumā, kad īstu šedevru izspēlēja iepriekšējā dienā 21 gada jubileju atzīmējušais Belingems, ar precīzu sitienu šķērītē pāri galvai panākot 1:1. Savukārt papildlaika pirmajā minūtē Anglijas kapteinis Harijs Keins, sitot ar galvu, nodrošināja uzvaru un ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu, kur būs jātiekas ar Šveici. Dienas otrajā spēlē Spānija ar 4:1 sagrāva Gruziju. Arī šajā mačā favorīte pirmā ielaida vārtus, kad savā cietoksnī bumbu raidīja Robins Lenormāns, taču gruzīnu prieki nebija ilgi. Rodri pirms puslaika pārtraukuma atjaunoja līdzsvaru, bet otrajā puslaikā spāņi nospieda pretiniekus un Fabians Ruiss, Neko Viljamss un Dani Olmo iesita vēl trīs vārtus. Spāņi šajā mačā izdarīja 36 sitienus pa vārtiem, tostarp 13 vārtu rāmī, kas ir par vienu vairāk nekā Anglija līdz šim čempionātā četros aizvadītajos mačos kopā. Ceturtdaļfinālā 5. jūlijā Štutgartē futbola līdzjutējus gaida fināls pirms fināla, jo tiksies divas līdz šim turnīrā labāko futbolu rādošās komandas – Spānija pret mājinieci Vāciju. Vēl divas ceturtdaļfinālistes noskaidrojās vakar Francijas – Beļģijas un Portugāles – Slovēnijas dueļos.