Pēc Itālijas un Horvātijas (1:1) spēles Eiropas čempionātā futbolā Leipcigā asaras bira abu komandu spēlētājiem. Horvātiem izkļūšanai no grupas vajadzēja uzvaru, itāliešus apmierināja arī neizšķirts.

Reklāma

Otrā puslaika ievadā Horvātijas izlases leģenda Luka Modričs nerealizēja 11 metru soda sitienu, izcili vārtos nospēlējot Džanluidži Donnarummam, tomēr horvāti atguva bumbu, un sekojošā uzbrukumā Modričs trieca to zem vārtu pārliktņa, kļūstot par vecāko vārtu guvēju Eiropas čempionātu vēsturē – 38 gadi un 289 dienas. Itālijai spiedienu radīt īsti neizdevās, bet kompensācijas laika pēdējā, astotajā minūtē ātrā uzbrukumā filigrānus vārtus guva Romas "Lazio" uzbrucējs Matija Dzakanji – 1:1. 29 gadus vecajam Dzakanji, kurš laukumā devās vien 81. minūtē, šī bija tikai septītā spēle Itālijas izlasē un pirmie vārti. Zīmīgi, ka Itālijai pirmo reizi kopš 1998. gada lielajos finālturnīros sākumsastāvā nedevās neviens Turīnas "Juventus" spēlētājs.

Horvātijā tiek lamāts mača galvenais tiesnesis holandietis Danijs Makele, kurš pielika tik prāvu kompensācijas laiku, turklāt pēc izlīdzinājuma vārtiem vairs neļāva atsākt spēli.

"Nezinu, kur viņš atrada astoņas minūtes, tā nevarēja būt. Negribu tiesnesi izmantot par attaisnojumu, viss bija mūsu rokās spēlē pret Albāniju, šodien ielaidām 98. minūtē. Tomēr sāp, ka Horvātija netiek atzīta un respektēta," tā Horvātijas izlases galvenais treneris Zlatko Daličs. Ikdienā Makele strādā par policijas inspektoru Roterdamā.

Spānija, sākumsastāvā veicot desmit izmaiņas, pieveica Albāniju ar 1:0, finišējot B grupas galv­galī ar deviņiem pun­ktiem. Itālijai četri, Horvātijai divi, Albānijai – viens punkts. Līdz ar to kļuva zināms pirmais astotdaļfināla pāris – Itālija pret Šveici. Spāņi pirmo reizi vēsturē lielajos finālturnīros grupu spēlēs nav ielaiduši nevienus vārtus, vēl trīs sausās uzvaras iespējusi tikai Itālija pirms trim gadiem, vēlāk kļūstot par čempioni.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.