Latvijas hokeja izlasei pasaules čempionātā nepalīdzēs uzbrucēji Rūdolfs Balcers un Ronalds Ķēniņš, jo abiem cīņa par Šveices čempionu titulu beigusies ar nopietnām traumām.

Otrdienas vakarā Cīrihē izcilā hokeja atmosfērā par desmitkārtēju Šveices čempioni kļuva vietējā "ZSC Lions" komanda, finālsērijas izšķirošajā septītajā spēlē ar 2:0 pārspējot Lozannas hokejistus. Uzvarētāju rindās traumas dēļ otro maču pēc kārtas nespēlēja Rūdolfs Balcers, kurš savainojumu guva sērijas piektajā spēlē. Lai arī Balcers kopā ar komandas biedriem pēc spēles bija laukumā un saņēma čempiona medaļu, jau tad bija zināms, ka izlasē viņa nebūs, jo Latvijas Hokeja federācija (LHF) par to paziņoja vēl pirms izšķirošās septītās spēles.

Savukārt vakar rīta pusē nāca vēl viena slikta ziņa – savainojuma dēļ nebūs arī Ronalda Ķēniņa, kurš otrdien nospēlēja astoņas minūtes.

Žēl, jo abiem hokejistiem izlasē allaž bijusi liela loma – Balcers piedalījies četros pasaules čempionātos un trijos no tiem bija rezultatīvākais komandā (pērn otrs naskākais punktu guvējs aiz Riharda Bukarta), tāpat viņam allaž bijusi liela loma spēlē skaitliskajā vairākumā. Savukārt Ķēniņam ir 11 pasaules čempionātu pieredze, tostarp viņš ierindā bijis pēdējos septiņos turnīros. Ronis, kā Ķēniņu sauc izlasē, allaž izcēlies ar spēka spēli un ikreiz bijis viens no enerģiskākajiem izlases spēlētājiem. Diemžēl hokeja pavasaris rokas lūzuma dēļ beidzies arī aizsargam Kristoferam Bindulim, kurš traumu guva pārbaudes spēlē pret Šveici, kad pretinieks viņu iegrūda laukuma apmalē. Bindulis ir spēlējis vienā pasaules čempionātā, bet tagad atveseļošanās prasīs sešus mēnešus. Par spīti tam, ka jāskaita kritušie, izlases darbs turpinājās ierastajā ritmā, ja neskaita golfa laukuma kopīgu apmeklējumu nedēļas pašā sākumā. Komanda gatavojas pēdējām divām pārbaudes spēlēm rīt un parīt "Arēnā Rīga" pret Norvēģiju. Konkurenci par vietu sastāvā nav izturējuši uzbrucējs Kristaps Skrastiņš un aizsargs Artūrs Andžāns, tāpat atsijāti vārtsargs Ivars Punnenovs un uzbrucējs Toms Andersons, kuri pērn bija bronzas sastāvā. Savukārt klāt nākuši Raivis Ansons, Miks Indrašis un Kārlis Čukste, vārtsargs Kristers Gudļevskis. Tiek gaidīts jaunizceptais Zviedrijas čempions Mārtiņš Dzierkals un šīs pašas valsts vicečempions Rodrigo Ābols.

Vētraini pēdējās dienās klājies arī Latvijas U-18 izlases jauniešiem, kuri lika nervozēt gan sev, gan atbalstītājiem, jo pēc emocionālās uzvaras pār Slovākiju (5:3) ar tādu pašu rezultātu, tikai negatīvā ziņā, apakšgrupas pēdējā spēlē viņi zaudēja Norvēģijai.

Tas nozīmēja, ka iekļūšana ceturtdaļfinālā vairs nebija pašu rokās, jo, ja pēdējā mačā slovāki norvēģus būtu uzvarējuši rezultatīvā cīņā ar divu vārtu pārsvaru, tad mūsējie paliktu aiz borta. Par laimi, Slovākija bija galvastiesu pārāka, svinot uzvaru ar 11:1, tāpēc Latvija kā savas apakšgrupas ceturtā labākā komanda iekļuva ceturtdaļfinālā un šovakar tajā samēros spēkus ar favorītiem kanādiešiem. Žēl, jo, uzvarot Norvēģiju, mūsējie būtu grupā trešie un tad ceturtdaļfinālā pretim nāktu čehi, kurus šajā turnīrā pamanījās apspēlēt Kazahstānas jaunie hokejisti.

Otrpus okeānam savas drāmas. Stenlija kausa izcīņā otro maču pēc kārtas Vankūveras "Canucks" vārtus sargāja Artūrs Šilovs. Atšķirībā no iepriekšējā mača šoreiz zaudējums ar 1:2, Šilovam atvairot 20 no 22 metieniem. Abus vārtus Nešvilas "Predators" iemeta trešajā periodā. Sērijā Vankūvera gan joprojām ir vadībā ar 3:2. Sestā spēle piektdien.