"OpenAI" izpilddirektors Sems Altmens pirmdien paziņoja, ka ASV mākslīgā intelekta tehnoloģiju uzņēmums neplāno sūdzēt tiesā Ķīnas jaunuzņēmumu "DeepSeek" saistībā ar tā izstrādāto sarunbotu.

Reklāma

Sarunbota "ChatGPT" izstrādātājs "OpenAI" pagājušajā nedēļā brīdināja, ka Ķīnas uzņēmumi aktīvi cenšas atdarināt tā progresīvos mākslīgā intelekta modeļus.

"Nē, mums nav plānu šobrīd sūdzēt tiesā "DeepSeek". Mēs vienkārši turpināsim izstrādāt lieliskus produktus un būt vadošais uzņēmums pasaulē ar modeļu sniegtajām iespējām, un, manuprāt, tas mums lieliski izdosies," žurnālistiem Tokijā sacīja Altmens.

""DeepSeek" nešaubīgi ir iespaidīgs modelis, bet es ticu, ka mēs turpināsim paplašināt robežas un piedāvāt lieliskus produktus, tāpēc esam priecīgi, ka mums ir vēl viens konkurents,"

norādīja Altmens.

"DeepSeek" izstrādātā sarunbota "R1" darbība ir izraisījusi virkni apsūdzību, ka uzņēmums, izmantojot reverso inženieriju, atdarinājis ASV vadošo tehnoloģiju iespējas.

"OpenAI" ir paziņojusi, ka konkurenti izmanto procesu, kurā izstrādātāji, izstrādājot mazākus modeļus, mācās no lielākiem modeļiem, kopējot to uzvedību un lēmumu pieņemšanas spējas.

Handžovas pilsētā, kas reizēm dēvēta par "Ķīnas Silīcija ieleju", bāzētais "DeepSeek" pagājušajā nedēļā izraisīja paniku Volstrītā ar tā radīto sarunbotu "R1", ko šis uzņēmums esot izstrādājis ievērojami lētāk nekā tā konkurenti.

Aptauja

Kā jūs jūtaties par pieaugošo mākslīgā intelekta (MI) lomu ikdienas dzīvē?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, X, Bluesky, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu. 

Pieraksties LASI.LV redaktora vēstkopai šeit.

Pieraksties un reizi nedēļā saņem padziļinātu LASI.LV galvenā redaktora aktuālo ziņu, kompetentu viedokļu un interesantāko interviju apkopojumu.