"Kultūrzīmes" piedāvā iknedēļas jaunāko grāmatu apskatu, kurā iekļauti dažādu Latvijas grāmatu izdevniecību jaunumi. Grāmatplauktā atrodami žanriski atšķirīgi gan Latvijas, gan ārvalstu autoru darbi, tulkojumi, proza un dzeja.
Roberts Mūks, "Šai dzīves ievārījumā kaut kā trūkst". Sakārtojusi: Inguna Daukste-Silasproģe, Alekseja Muraško dizains. "Latvijas Mediji".
Eseju krājumā apkopotas plašā laika posmā sarakstītas esejas, to vidū – līdz šim nepublicēti darbi. Tematiski apkopotās esejas aptver trīs izziņas laukus, kas Mūkam vienmēr bijuši aktuāli, – dzīves jēgas meklējumus, literatūru un reliģiju. Robertam Mūkam domāšana ir ceļš – ceļš pie sevis, meklējot dažādu uzskatu, pārliecību bezkonflikta līdzāspastāvēšanu. Tomēr sarežģītie jautājumi, kurus viņš risina esejās, nebūt nav ietērpti sarežģītā izteiksmē.
Rasa Bugavičute-Pēce, Sandis Pēcis, "Puksītis". Māksliniece Liene Vilmane. "Latvijas Mediji".
Ezītis Puksītis dzīvo Melleņu ieplakā kopā ar mammu un tēti. Viņam ir draugi, klasesbiedri un kaimiņi, ar kuriem kopā gatavoties Ziemassvētkiem.
Tā Puksītim rodas daži jautājumi par piparkūkām, karstā dzēriena recepte, svētku dekorācijas un jaunas zināšanas par sirsnīgo kopābūšanas lietu.
Andra Manfelde, "Vai mamma mājās"."Dienas Grāmata".
"Ja ģimene – mamma, tētis, Annī un Aurēlija – vasaras pirmajā dienā nebūtu ievākusies sarkanajā mājā, iespējams, notikumi kārtotos pavisam citādi. Taču māja ir sasodīti noslēpumaina. "Šajā mājā viss pazūd!" brēca tētis. Ne tikai zeķes, skrūves un burtnīcas," par savu jaunāko grāmatu raksta tās autore Andra Manfelde, kura divos gadu desmitos nodevusi lasītāju – bērnu un pieaugušo – vērtējumam 16 grāmatas.
Vairākas no tām ir ar pašas autores ilustrācijām. Daudzas saņēmušas dažādas balvas vai nominētas Latvijas Literatūras gada balvai. To skaitā ir jaunākais darbs – 2022. gadā iznākusī "Poēma ar mammu". 2018. gada Literatūras gada balvu ieguva garstāsts bērniem "Kurš no mums lidos?".
Darja Kalašņikova, "Ēna un jūra". Dizains: Aleksejs Muraško. "Aminori".
Ukraiņu māksliniece un politiskā aktīviste Darja Kalašņikova ir Krievijas izraisītā kara bēgle un kopš 2022. gada maija dzīvo Rīgā, atgādinot par karu ar savām mākslas performancēm, īpaši – "Cik ilgi tas var turpināties?", kur viņa, skaitot dienas kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā, taisa atbilstošu skaitu špagatu. Grāmata "Ēna un jūra" balstīta Darjas pašas dzīvē un stāsta par ikdienas gaitām un izaicinājumiem, ar kuriem Latvijā saskaras bēgļi no Ukrainas un Baltkrievijas. Stāstu papildina pašas Darjas radītas ilustrācijas.
Kārlis Vērdiņš, "Lībiešu balādes". Lībiešu valodā atdzejojis Valts Ernštreits. Latviešu teksta korektore Juta Ance Ķirķis. Lībiešu teksta korektore Milda Kurpniece. Dizains: Zane Ernštreite. "Neputns".
"Darbs pie grāmatas sākās 2011. gadā, kad Valts Ernštreits aicināja latviešu dzejniekus sacerēt pa vienam dzejolim par lībiešu tematiku, atdzejoja tos un publicēja kopkrājumā "Tā iznirst lībieši". Kopš tā laika esmu turpinājis rakstīt dzejoļus, izmantojot lībiešu vēstures, literatūras un folkloras motīvus. Vairāki no šiem dzejoļiem ir apjomīgi un sižetiski, tādēļ šī grāmata uzskatāma par mēģinājumu liroepikas žanrā, pie kura pieder arī balāde – forma, kuru latviešu literatūrā spilgti iedzīvinājuši Vilis Plūdons, Eriks Ādamsons un arī Kārlis Ābele," stāsta Kārlis Vērdiņš. Grāmata rakstīta, iztēlojoties, kāda varētu būt lībiešu laikmetīgā dzeja, ko sarakstījis autors, kurš dzīvo lībiešu kultūras vidē un kura tekstos organiski ieplūst vietējie ticējumi, paražas un vēsturiskā atmiņa. Dzejnieks, literatūrzinātnieks Kārlis Vērdiņš (1979) ir desmit bērnu un pieaugušo dzejoļu krājumu autors. Vairāku nozīmīgu literāru apbalvojumu laureāts, tostarp – trīskārtējs Latvijas Literatūras gada balvas saņēmējs.