Latvijas Nacionālajā dabas muzejā vēl līdz svētdienai, 17. septembrim būs skatāma rudens izstāde "Sēnes 2023", kur līdzās muzeja darbinieku dabā ievāktajam materiālam skatāma vēl viena izstāde, kas būs veltīta gļotsēnēm un to pētniecībai. informē muzeja pārstāve Polīna Šķiņķe.

Izstāde "Sēnes 2023" Latvijas Dabas muzejā.
Sēņu izstāde Dabas muzejā.

Arī šogad sēņu izstādes rīkotāji brauc dabā un cenšas sarūpēt pēc iespējas interesantāku materiālu, lai apmeklētāji varētu pārliecināties par savām zināšanām un apgūtu galvenās pazīmes, pēc kurām noteikt līdzīgās sugas.

Sēņu klāsts katru dienu tiek papildināts, un eksponētās sēnes sakārtotas ērti uztveramās grupās - ēdamās, neēdamās, indīgās un aizsargājamās. Turklāt etiķetēs norādīts ne tikai sugas nosaukums, bet ēdamajām sēnēm arī ieteicamais apstrādes veids.

Izstādē drīkst ierasties arī ar savām atrastajām sēnēm, jo nereti, tieši pateicoties apmeklētājiem, mikologu rokās nonāk vērtīgi un interesanti sēņu eksemplāri.

Sēņu izstādes apmeklētāji aicināti apmeklēt Dabas muzeja mazo izstāžu zāli, kur pēdējo nedēļu atvērta izstāde "Gļotsēnes Latvijā - krāšņums no plazmodija līdz sporām", kas veltīta Latvijas gļotsēnēm un to pētniecībai.

Gļotsēņu daudzveidību dažādās attīstības stadijās var iepazīt vairāk nekā 100 fotogrāfijās, tostarp gļotsēņu sporu un iekšējo struktūru attēlos. Ar lupu pētāmi gļotsēņu interesentu vākumi vairāk nekā 70 sugām.

Izstādes "Sēnes 2023" ieejas biļete ietver arī izstādes "Gļotsēnes Latvijā - krāšņums no plazmodija līdz sporām" apskati.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.