"Baltu ceļš" aptver seno baltu tautu vēsturi un apdzīvotās teritorijas. Vēsta par seno baltu tautu unikālo vēstures mantojumu, kas vēl nesen bijis maz pētīts un noslēpumainības plīvura klāts un ar kuru tagad mēs, latvieši un lietuvieši – baltu pēcnācēji un šobrīd vienīgās baltu tautas, – varam patiesi lepoties un saudzīgi nodot turpmākajām paaudzēm. Šoreiz apskatīsim pārgājienu iespējas Latvijā.

Kazdangas parks – Valātas pilskalns – Bandavas senais ciems

  • 1 dienas maršruts ar auto. Var sadalīt vairākos pārgājienu posmos
  • 25 km
  • Kazdangas parks pieejams ar bērnu ratiem
  • Kur paēst Kazdangā: Kazbārs, ēdnīca Juna-1

Latvijā lielākajā Kazdangas parkā (196 ha) sāc pastaigu ar Kazdangas pili – brīnišķīgu klasicisma stilā veidotu celtni ar muižas kompleksu, kas daudzās paaudzēs piederējis ļoti bagātiem un ietekmīgiem Kurzemes baroniem Manteifeļiem. Turpat netālu no pils pa ceļam uz Kazdangas parku ierīkota arī jauka Pīlādžu aleja ar 100 pīlādžiem, kas izveidota par godu Latvijas simtgadei un kurā izvietotas 15 pieturvietas ar izglītojošiem taktiliem vides objektiem – daudzveidīgām koka figūrām alejas abās pusēs. 
Šī aleja īpaši patiks bērniem.

Kazdangas parkā ir Valātas parka daļa un Šēfera birzs, tās savieno pār Kazdangas Dzirnezeru izbūvētā ezera laipa. Parkā ir daudz iestaigātu taku, tāpēc, lai būtu vieglāk orientēties, seko norādēm un marķējumam uz kokiem ar dzeltenām, zaļām un sarkanām svītrām. Pa ceļam pieejamas arī vairākas atpūtas vietas. Parkā ir grota, skatu laukums, riņķa krusts un citas apskates vietas. Kopējais parka taciņu garums ir 9 km, bet distanci noteikti var pielāgot savām vēlmēm un iespējām.

3 km no Kazdangas centra starp Vecpili un Valātu atrodas Valātas pilskalns, viens no lielākajiem kuršu pilskalniem, kam blakus atradusies vairākus hektārus liela senpilsēta.

Bandavas senais ciems.

Kad izstaigāts parks un apskatīts pilskalns, nepalaid garām iespēju apmeklēt topošo dzīvās vēstures un kultūras centru – seno kuršu sētu, kurai dots Bandavas vārds, tā godinot šo vēsturisko kuršu zemi. Objekta mērķis – sniegt iespēju autentiskā vidē iepazīt senos amatus, trenēties kara mākslā, rīkot pasākumus, festivālus un koncertus, turot dzīvu senču piemiņu, un izzināt nelielu, bet būtisku Latvijas vēstures daļu. Iedvesmojoties no Egila Skallagrimsona sāgas fragmenta par viņa gaitām Kurzemē un balstoties uz arheoloģiskajiem pētījumiem, ciemā tiek būvētas senajam laikam atbilstošas ēkas un nocietinājumi. Objekts ir dzīva un elpojoša vieta, kur vēsturei pieskarties paša rokām!  Pagaidām Bandava atvērta apmeklējumiem tikai publisku pasākumu laikā. Regulāri notiek dažādas seno amatu meistarklases un festivāli. Seko jaunumiem Bandavas FB profilā vai www.bandava.lv!