Libānā humānā situācija šobrīd ir smagāka nekā 2006. gada Izraēlas un grupējuma "Hizbollah" karā, svētdien apliecināja ANO ārkārtas palīdzības birojs (OCHA).

Reklāma

"Humānā situācija Libānā ir sasniegusi līmeni, kas pārsniedz to, cik smags stāvoklis bija 2006. gada karā," teikts OCHA paziņojumā. 

"Pēdējās dienās situācija atkal saasinājusies, Izraēlas armijai izdodot rīkojumus par iedzīvotāju pārvietošanu no Baalbekas un Nabatiehas īsi pirms gaisa triecieniem, kas bija vērsti pret šīm vietām," norādīja OCHA. Iedzīvotāju ciešanas smagākas padara tas, ka ir "iznīcināta kritiskā infrastruktūra, arī veselības aprūpē", teikts paziņojumā. "Daudzas slimnīcas ir pārslogotas, un tiek ziņots, ka tās uzstājīgi mudina ziedot asinis, lai risinātu kritisko upuru pieplūdumu," norādīja OCHA. 

Pašreizējais karš starp Izraēlu un "Hizbollah" sākās pērn 8. oktobrī ar raķešu uzbrukumiem, ko Libānas šiītu kaujinieki veica, atbalstot Gazas joslas palestīniešu kaujinieku grupējumu "Hamās", 

kas iepriekšējā dienā bija iebrucis Izraēlā, izraisot Izraēlas pretuzbrukumu un Gazas joslas karu. Saskaņā ar oficiālo informāciju kopš tā laika karā Libānā nogalināti teju 3000 cilvēku un vēl 13 300 ievainoti. Veselības ministrija savos datos nenošķir civiliedzīvotājus no "Hizbollah" kaujiniekiem. Bojāgājušo vidū ir arī aptuveni 180 nepilngadīgo un 600 sieviešu. Savā jaunākajā ziņojumā OCHA uzsver, ka šī kara sekas skārušas vairāk nekā 11 000 grūtnieču, arī 1300 sieviešu, kurām nācās dzemdēt veselības aprūpes sistēmā, kas ir uz sabrukuma robežas. Humānās palīdzības koordinators Libānā Imrans Riza nosodīja uzbrukumus civiliedzīvotājiem un infrastruktūrai, aicinot "nekavējoties pārtraukt karadarbību, lai pasargātu visneaizsargātākos iedzīvotājus".

Aptauja

Vai turpini sekot līdzi Izraēlas un "Hamās" karam?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.